Dva reprezentativca BiH igrala u pobjedi Ferencvarosa nad Crvenom Zvezdom

0

Ferencvaros se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz u prošloj sedmici i savladao beogradski tim u susretu četvrtog kola Evropske lige sa 2:1.

Mađarska ekipa je povela golom Zachariassena u 23. minuti. Stefan Mitrović je izjednačio u 55., ali svega šest minuta kasnije Samy Mmaee trese mrežu gostiju za 2:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Za Ferencvaros je do 81. minute igrao reprezentativac BiH Muhamed Bešić (ušao Esiti), dok je Amer Gojak zamijenjen u 66. minuti (ušao Nguen).

Oglasio se Emir Suljagić nakon govora Davida Camerona

UEFA Konferencijska liga: Partizan opet pobijedio Koln, zbog bakljade bila prekinuta utakmica

S ovim trijumfom sastav iz Budimpešte došao je nadomak plasmana u narednu fazu. Ferencvaros sada ima devet pbodova, po tri manje Trabzonspor i Monaco, dok je Zvezda ostala na tri.

U istoj grupi (H), večeras je Trabzonspor našeg Edina Višće (van terena zbog povrede) s ubjedljivih 4:0 savladao Monaco, pogocima Sarra (autogol), Huga, Bardhija i Trezegueta, piše SC Sport.