Dva gola Medunjanina nisu bila dovoljna: Nevjerovatan preokret Zenita

/ Maccabi - Zenit 3:4 (Foto: UEFA)
Utakmicama 1. kola započela je grupna faza Europske lige. Završeno je 12 utakmica u grupama, A, B, C, D, E, F koje su bile na programu od 19 sati.

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su Maccabi i Zenit na Bloomfield stadionu u Tel Avivu.

Maccabi, za koji igra Haris Medunjanin, vodio je 3:0 do 76. minuta, pri čemu je dva gola postigao bh. reprezentativac. Naročito lijep bio je drugi gol Medunjanina u 70. minutu kada je iz slobodnog udarca pogodio rašlje gola Lodigina za 3:0.

Nakon tog pogotka, domaćin je stao i dozvolio Rusima da naprave spektakularan preokret i zabilježe pobjedu 3:4 golovima Kokorina, Maka, Giuliana i Đorđevića.

Marin Ančić je odigrao svih 90 minuta u porazu kazahstanske Astane protiv Apoela, dok je Edin Džeko ušao u igru u drugom poluvremenu na utakmici Plzen – Roma 1:1. Tino Sven Sušić je ubilježio 12 minuta u porazu Genka u Beču od Rapida.

U derbiju 1. kola Feyenoord je golom Vilhene na De Kuipu savladao Manchester United 1:0 (Ibrahimović je igrao tek zadnjih pola sata), dok je Sasuolo deklasirao Athletic Bilbao 3:0 (Lorola 60, Defrel 75, Politano 82).