Drama na Montjuicu: Barcelona se vratila iz ponora, pa doživjela šok u sudijskoj nadoknadi

0

Fudbaleri Barcelone na šokantan način su poraženi od Villarreala u susretu 22. kola španske La Lige poslije nekoliko nevjerovatnih preokreta i dramatične završnice (3:5).

Gubio je tim Xavija Hernandeza 0:2, ali je u razmaku od svega 11 minuta uspio postići tri gola i okrenuti rezultat.

Gosti su poveli u 22. minuti, ali je gol Gerarda Morena poništen zbog faula nakon intervencije VAR-a. Sve je pak bilo regularno u 41. minuti, kada je isti igrač zabio za 0:1.

FK Željezničar došao do važne pobjede nad GOŠK-om i udaljio se od zone ispadanja

Potpuni šok za Barcelonu uslijedio je u 54. minuti, nakon što Ilias Akhomach, njen bivši junior, a sada član Villarreala, zabio za 0:2.

Šest minuta kasnije Ilkay Gundogan smanjio je na 1:2, da bi u 68. minuti Pedri pogodio za poravnanje.

Veliki preokret domaćinu donio je gostujući stoper Eric Bailly autogolom u 71. minuti.

Međutim, gosti su u 84. minuti preko Goncala Guedesa uspjeli poravnati, a onda u devetoj minuti sudijske nadoknade golom Alexandera Sorlotha šokirati domaćina i doći do vodstva.

Dvije minute kasnije su zabili još jedan gol preko Josea Luisa Moralesa i ovjerili pobjedu.

Ranije danas Real Madrid je kao gost, također nakon preokreta, slavio protiv Las Palmasa s 1:2, čime se vratio na prvo mjesto.

Real Madrid je vodeći s 54 boda, slijedi Girona s 52, dok je Barcelona treća s 44.