Doktor otkriva detalje: Ovako su izgledali posljednji sati života Dioga Jote

2
Radiosarajevo.ba
Doktor otkriva detalje: Ovako su izgledali posljednji sati života Dioga Jote
Foto: Screenshot/Youtube / Diogo Jota

Miguel Gonsalves, doktor koji je radio sa Diogom Jotom, pojasnio je kako su izgledali posljednji sati poznatog fudbalera.

Jota je u četvrtak, 3. jula, 40 minuta poslije ponoći poginuo u saobraćajnoj nesreći sa bratom Andreom Silvom, a vijest o smrti dvojice mladića postala je vrlo brzo globalna.

Jota je u to vrijeme morao da radi na oporavku zbog izvjesnih problema s plućima, zbog čega mu je čak i bilo zabranjeno da leti avionom.

Požar u Mostaru i dalje se širi: "Ozbiljna je situacija, ekipe su na terenu"

Požar u Mostaru i dalje se širi: "Ozbiljna je situacija, ekipe su na terenu"

Neki mediji su tvrdili da je bio na zabavi i da je nakon toga sjeo u automobil i htio da putuje…

Mnogi su optužili Jotu da je bio preumoran ili čak pijan, ali… Evo šta je rekao o njemu doktor.

Tragična sudbina Dioga Jote: Rečeno mu da ne putuje avionom, pa krenuo automobilom u Englesku

Tragična sudbina Dioga Jote: Rečeno mu da ne putuje avionom, pa krenuo automobilom u Englesku

"Oprostio sam se od Jote i njegovog brata oko 20.30 sati. Njegov brat je odlučio da krene s njim, da mu pravi društvo. Htjeli su da provedu više vremena zajedno. Krenuli su uvečer, jer tada nije bilo mnogo vruće za put.

Rekao mi je da će putovati oko osam sati, ali da će stati u hotelu u Burgosu da odmore. Diogo je bio pravi profesionalac. Trebalo je danas da stignu u Santander, uhvate brod i krenu put Engleske. Porodica je trebala da im se kasnije pridruži. U ponedjeljak je imao zakazane preglede u Liverpulu. Moram biti jasan jer sam vidio neke stvari na internetu. Diogo i Andre nisu partijali cijelu noć", poručio je Gonsalves.

Pojavili su se i snimci s mjesta nesreće. Liverpool je povukao broj 20.

Policija objavila detalje tragedije

Njih dvojica su stradala u saobraćajnoj nesreći koja se desila 40 minuta poslije ponoći dok su putovali ka Benaventeu, a došlo je do pucanja gume u toku preticanja.

Nesreća se dogodila u ranim jutarnjim satima na autoputu A-52 kod mjesta Cernadilja u provinciji Samora. Prema prvim informacijama, luksuzni automobil marke Lamborghini, kojim su braća putovala, izgubio je kontrolu i sletio s puta, nakon čega se zapalio. Pretpostavlja se da je do nesreće došlo usljed pucanja zadnje gume tokom pokušaja preticanja, što je izazvalo eksploziju i požar koji je zahvatio i okolnu vegetaciju.

Evo i prvih izjava iz policije o uzroku nesreće:

"Saobraćajna nesreća dogodila se jutros u 00.30 sati na 65. kilometru auto-puta A-52, na teritoriji općine Cernadilja, u provinciji Samora.

Vozilo je sletjelo s puta, a svi pokazatelji ukazuju na to da je došlo do pucanja gume prilikom preticanja. Kao posljedica nesreće, automobil se zapalio i obje osobe u vozilu su stradale.

Dok se čekaju rezultati forenzičkih testova, jedna od nastradalih osoba identifikovana je kao Diogo Jota, fudbaler Liverpoola, a druga kao njegov brat, Andre Silva" stajalo je u saopštenju.

Svjedoci su odmah pozvali policiju, ali uprkos brzoj reakciji bilo je prekasno. Pronašli su tijela u izgorenom automobilu, a zbog težine oštećenja nisu isprva mogli da utvrde identitet, piše Nova.rs.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije