Tragedija: Poginuo fudbaler Diogo Jota (28), zvijezda Liverpoola i portugalski reprezentativac
Strašan gubitak za svijet fudbala, Diogo Jota, zvijezda Liverpoola i portugalski reprezentativac, tragično je stradao u saobraćajnoj nesreći u Španiji.
Prema izvještajima španske Marce, 28-godišnji napadač poginuo je u provinciji Zamora, na 65. kilometru autoputa A-52, u blizini općine Palacios de Sanabria. Do nesreće je došlo kada je vozilo u kojem se nalazio sletjelo s puta i zahvatilo plamen.
Jota je u automobilu bio sa svojim bratom Andréom, koji je također profesionalni fudbaler. Detalji o njegovom stanju još uvijek nisu potvrđeni.
Bosna se vratila iz velikog zaostatka protiv Zvezde, ali nije mogla do iznenađenja
Diogo Jota je od 2020. godine član Liverpoola, nakon što je stigao iz Wolverhamptona, i od tada je odigrao više od 120 utakmica za engleski klub. Sa "Redsi" je osvojio gotovo sve značajne trofeje, uključujući Ligu prvaka i Premier ligu.
Za reprezentaciju Portugala Jota je upisao 49 nastupa i postigao 14 golova, te je bio ključni član nacionalnog tima zajedno s Cristianom Ronaldom.
Ova vijest potresla je fudbalsku zajednicu širom svijeta, a navijači i sportski radnici izražavaju duboku tugu zbog prerane smrti talentovanog igrača.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.