Dinamo nije uspio nadigrati Legiju: Remi na Maksimiru, odluka u revanšu

0

Zagrebački Dinamo i Legija iz Varšave su odigrali neriješeno 1:1 u prvom duelu 3. kola kvalifikacija za Lige prvaka.

Zagrepčani  poveli u 60. minutu kada je Bruno Petković skočio i glavom iz teške pozicije pogodio mrežu poslije ubacivanja Luke Ivanušeca.

Hrvatski tim je bio bolji, ali je u 82. minutu Ernest Muci iz velike daljine šutirao, lopta je završila u donjem lijevom uglu nemoćnog Dominika Livakovića.

Ekipa koja prođe dalje poslije revanša u play-offu će igrati protiv pobjednika dvomeča Sheriff Tiraspoll – Crvena zvezda, kojima je poslije 1:1 u Beogradu preostao susret u Moldaviji.

Mađarski Ferencvaroš je na svom terenu savladao češkog predstavnika Slaviju iz Praga sa 2:0.

Gostujući defanzivac Taras Kačaraba je u 44. minutu postigao autogol, a Igor Haratin je u 50. postavio konačan rezultat.

Pobjednik ovog para sastat će se sa boljim iz dvomeča Young Boys (Švicarska) – Cluj (Rumunija), a prvi duel završen je neriješeno 1:1.