Dijamant zablistao: Hat-trick Edina Džeke za pobjedu Fenerbahčea

0

Bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (37) obilježio je današnju pobjedu Fenerbahčea (0:5) na gostovanju kod Pendikspora u susretu 10. kola turske Superlige.

Dijamant je postigao čak tri gola, a sva tri u drugom poluvremenu.

Prvi je zabio za 0:3 u 65. minuti poslije asistencije Sebastiana Szymanskog, a možete ga pogledati OVDJE.

Davor Dragičević otkrio ime ubice svog sina

Potom je pogodio za 0:4 u 77. minuti kada mu je asistirao Ferdi Kadioglu. Gol pogledajte OVDJE.

Bravo, Dijamantu: Edin Džeko postigao nova dva gola za Fenerbahče

Hat-trick je kompletirao u 87. minuti golom za 0:5, a opet se u ulozi asistenta našao Kadioglu. Treći Džekin gol pogledajte OVDJE.

Džeko je s ovim hat-trickom došao do brojke od 10 golova u Superligi, a 12. ove sezone u dresu Fenerbahčea. Ujedno se na čelu liste najboljih strijelaca turskog šampionata izjednačio s Maurom Icardijem iz Galatasarayja.

Prvi gol Fenerbahčea danas bio je djelo domaćeg igrača Erdema Canpolata, koji je u 30. minuti pogodio vlastitu mrežu.

Drugi je u 42. zabio Irfan Can Kahveci.

Fenerbahče se današnjom pobjedom probio na prvo mjesto i ima 30 bodova, dva više od Galatasarayja.