Dijamant ponovo zablistao: Edinu Džeki trebalo samo 40 minuta za prvijenac u dresu Fiorentine

1
Radiosarajevo.ba
Dijamant ponovo zablistao: Edinu Džeki trebalo samo 40 minuta za prvijenac u dresu Fiorentine
Foto: Prtscr / X.com / Edin Džeko postigao prvijenac za Fiorentinu

Edin Džeko, kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, već na samom početku svoje avanture u dresu Fiorentine opravdao je očekivanja. U svom prvom nastupu, iako u prijateljskom susretu, Džeko je postigao pogodak i najavio da će i ove sezone biti ozbiljna prijetnja pred protivničkim golom.

Iskusni napadač upisao se u strijelce u 40. minuti susreta protiv omladinske selekcije Fiorentine – Primavere. Sjajno se ubacio među defanzivce i rutinski, iz nimalo lake pozicije, zatresao mrežu za 3:0.

Iako se radi o neslužbenom meču, Džeko je još jednom potvrdio svoj golgeterski instinkt i dokazao da, i u 39. godini, ostaje jedan od najpouzdanijih napadača u evropskom fudbalu. Njegovo iskustvo, osjećaj za prostor i mirnoća pred golom dodatna su vrijednost za ambicioznu Fiorentinu uoči nove sezone.

FK Sarajevo do daljnjeg ne može igrati na Koševu

FK Sarajevo do daljnjeg ne može igrati na Koševu

Fiorentina će u pripremnom periodu odigrati još pet prijateljskih utakmica – protiv Grosseta, Carraresea, Leicester Cityja, Nottingham Foresta i Manchester Uniteda. Očekuje se da će Džeko imati značajnu minutažu i priliku da se dodatno uigra s novim saigračima.

Nova sezona Serie A za Fiorentinu počinje 24. augusta gostovanjem kod Cagliarija, a svi ljubitelji kluba iz Firence s nestrpljenjem očekuju da Džeko pokaže ono po čemu je poznat – efikasnost, liderstvo i vrhunski profesionalizam.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije