Derbi kola na Koševu odigrali Sarajevo i Borac: Bivši šampion ostao bez pobjede

0

Sarajevo i Borac odigrali su derbi susret 22. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nakon zanimljivih 90 minuta konačan rezultat bio je 1:1.

Ljubitelji nogometa na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" gledali su dopadljivu utakmicu, a po poluvrijeme pripalo je Sarajevu i Borcu.

Čekaju se rezultati obdukcije nakon misteriozne smrti poznate srbijanske voditeljice

Domaćinu prvo, gostima drugi dio koševskog susreta.

Bordo tim je na idealan način otvorio utakmicu. Mreža gostiju zatresla se već trećoj minuti. Šećerović je uputio precizno dodavanje sa sredine terena, Suljić se sjajno snašao u šesnaestercu Borca i majstorski prebacio loptu preko istrčalog golmana gostiju Ćetkovića za 1:0.

Domaći igrači su nastavili napadati i u ostatku prvog dijela tražeći drugi gol.

Prvu priliku imao je Ćetković kada ga je dva puta uposlio Varešanović. Gosti su prvu šansu imali nakon prodora Ayaza, kada je Lukić iz peterca je šutirao pored gola Sarajeva.

Kapić je u 29. minuti bio u odličnoj poziciji nakon pasa Avramovskog, ali je promašio loptu u izglednoj šansi.

Sarajevo je do kraja poluvremena nastavilo vršiti pritisak, ali ostalo je 1:0 do odlaska ekipa na odmor.

Sarajevo je odlično otvorilo i drugo poluvrijeme. Stopostotna šansa za Bagarića u 46. minuti, nakon centaršuta Avramovskog. Bagarić je s pet metara poslao loptu pored gola Borca.

U 57. minuti šansu je imao i Suljić, ali se nije oroslavio.

Dva minuta kasnije (59. minuta) stigla je kazna - Borac je izjednačio na 1:1. Lukić je sjajno primio loptu na dvadesetak metara od gola, izbacio dvojicu čuvara varkom i preciznim šutem u ugao savladao Dizdarevića.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i bod je otišao u Banju Luku. Bivši šampion s Koševa ima za čim da žali.