Derbi kola na Grbavici: Zrinjski potpuno nadigrao i pobijedio Željezničar

1

Željezničar i Zrinjski odigrali su slabu utakmice 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bodovi odlaze u Mostar, a lider je slavio pobjedu od 3:0.

Mostarci su bili favoriti prije meča i to su potvrdili na terenu, ali samo rezultatski. Željo je u prvom poluvremenu odlično stajao defanzivno, ali su u nastavku poklekli.

Saznajemo: Bruno Akrapović uskoro bivši na Grbavici

Prvo poluvrijeme

Na prvo uzbuđenje smo čekali 11. minuti. Ivan Bašić je zaprijetio sa 20 metara, a Josip Bender sjajno odbranio.

Golman Željezničara bio je na visini zadatka i u 15. minuti kada je zaprijetio Slobodan Jakovljević.

Na prvu priliku Želje čekali smo 25 minuta. Nedim Mekić je bio u lijepoj prilici, ali je poslao loptu preko gola Zrinjskog.

Sa derbija na Grbavici Željo - Zrinjski - undefined

Pred kraj prvog dijela ponovo su Mostarci zaprijetili. U nekoliko navrata.

Juranović je imao priliku, ali se nije proslavio. Najbolju šansu imali su puleni trenera Sergeja Jakirovića u 35. minuti. Nakon loše procjene Vedrana Vrhovca, Nemanja Bilbija se našao u velikoj šansi. No, obrukao se.

Ostalo je nakon 45 minuta 0:0.

Drugo poluvrijeme

Mostarci su u ritmu nastavili igrati u drugom poluvremenu. Brzo se mreža Željezničara po prvi put večeras zatresla.

Igrala se 48. minuta kada je Bašić pogodio za vodstvo Zrinjskog. Sjajno je prošao Bilbija, odigrao povratnu za Bašić, koji majstorski pogađa za 1:0 za Mostarce.

Na drugi gol čekalo se svega osam minuta. Blažević je srušio Malekinušića, a sudija Sivac pokazao na penal. Siguran sa bijele tačke bio je Bilbija za 2:0 za Zrinjski.

Zanimljiva scena se dogodila nakon toga - domaći igrači su se bunili jer su smatrali da je Bilbija imao dva kontakta s loptom.

Igrač Zrinjskog je prvo desnom, a potom lijevom nogom poslao loptu u mrežu. Iz NSBiH će se po ovom pitanju sigurno oglasiti narednih dana, kada pregledaju snimak.

Nakon dva gola igrači Zrinjskog su se povukli. U 77. minuti Bekrić je sjajnu uposlio Blaževića, a ovaj Juričić koji se ponovo obrukao.

U finišu ponovo je strijelac bio Bilbija, igrala se 89. minuta. Zrinjski nosi tri boda iz Sarajeva, Željezničar je pokraden. Kakva sudbina čeka trenera Tomislava Ivkovića?