Dedićev Salzburg poražen na Meazzi, Bayern slavio u Istanbulu

0

Danas su u terminu od 18:45 sati odigrana dva meča trećeg kola Lige prvaka.

Bh. reprezentativac Amar Dedić (21) je sa svojim Salzburgom poražen na Giuseppe Meazzi od Intera, koji je slavio pobjedu rezultatom 2:1.

Alexis Sanchez je u 19. minuti doveo domaće u vodstvo, a gosti su poravnali u 57. minuti golom Oscara Gloukha.

Macron potvrdio mogućnost slanja francuskih trupa u Ukrajinu

Ipak, nisu dugo čuvali taj rezultat, jer je Interu u 64. minuti dosuđen penal, koji je u gol za 2:1 pretvorio Hakan Calhanoglu.

Domaći su u 82. minuti došli do trećeg gola preko Lautara Martineza, ali je VAR signalizirao offside.

Dedić je odigrao cijeli meč na poziciji desnog beka.

Dok je Inter došao do druge pobjede, Salzburg je upisao drugi poraz.

Bayern Munchen je u okviru grupe A kao izraziti favorit gostovao Galatasarayju, protiv kojeg se itekako namučio za pobjedu (1:3).

Ništa nije slutilo da će biti problema za Bavarce, koji su poveli u 8. minuti golom Kingsleyja Comana.

Galatasaray je u 30. minuti stigao do poravnanja golom Maura Icardija iz penala.

Držali su se domaći sve do 73. minute, kada je Harry Kane donio novu prednost gostima iz Munchena.

Taj gol je izgleda uzdrmao domaće, koji su ubrzo potom još jednom kapitulirali.

Igrala se 79. minuta kada je Kane asistirao za Jamala Musialu, koji je riješio pitanje pobjednika.

Bayern poslije ove pobjede ima maksimalnih devet bodova, dok je Galatasaray ostao na četiri.