Da li je prekinuta dominacija Bavaraca? Bayern Munchen izgubio od Borussie Dortmund

0

U meču 27. kola Bundeslige, na stadionu Allianz Arena u Minhenu, su danas, 30. marta, odmjerili snage Bayern Munchen i Borussia Dortmund, a rezultat je glasio 0:2.

Bavarci su tako nastavili, prema njihovim standardima, sezonu iz noćne more. Ovim porazom su sada na čak 13 bodova iza prvoplasiranog Bayer Leverkusena, koji je preokretom došao do pobjede nad Hoffenheimom (2:1).

Što se tiče meča na Allianz Areni, Borussia Dortmund, koju s klupe vodi stručnjak porijeklom iz Bosne i Hercegovine Edin Terzić, je do vodstva došla već u 10. minuti. Strijelac je bio Karim Adeyemi, na asistenciju Juliana Brandta.

Europski velikani u utrci za perspektivnog napadača: Arsenal, Milan i Juventus glavni kandidati

Pobjedu je potvrdio Julian Ryerson pogotkom u 83. minuti, nakon asistencije Sebastiana Hallera.

Borussia je ovom pobjedom došla do svog 53. boda i do kraja sezone je predstoji velika borba za mjesta koja vode u Ligu prvaka naredne godine.