Chelseajev košmar se nastavlja: 'Plavci' rekorderi po broju poraza u 2023. godini

0

U posljednjoj utakmici 18. kola engleske Premier lige odigranoj na stadionu Molineux, Wolverhampton je slavio protiv Chelseaja rezultatom 2:1.

Mario Lemina doveo je domaće u vodstvo u 51. minuti, kada je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Pabla Sarabije iz kornera.

Sve do sudijske nadoknade mreže su mirovale, a onda su pala još dva gola.

World Dog Show 2024: Najljepša Shiba Inu na svijetu iz Bosne i Hercegovine

Prednost domaće momčadi udvostručio je Matt Doherty nakon kontranapada u trećoj minuti nadoknade vremena, a konačnih 2:1 postavio je Christopher Nkunku (96') svojim prvim golom za Chelsea u službenim utakmicama.

Chelsea je u ovoj utakmici imao više od igre, ali su se izabranici Mauricia Pochettina propisno ispromašivali.

Njihova užasna sezona može se sumirati u akciji iz 32. minute, kada su Raheem Sterling, Cole Palmer i Nicolas Jackson izašli sami pred golmana Wolverhamptona, ali nisu uspjeli pogoditi.

Chelseaju je ovo bio osmi poraz ove sezone, koji ga je ostavio na 10. mjestu s 22 boda, koliko ima i 11. Wolverhampton.

Zanimljivo, nijedan klub u Premier ligi nije izgubio više mečeva u 2023. godini od Chelseaja (19).

Porazan podatak za klub koji je potrošio milijardu funti na pojačanja.