Chelsea korak bliže tituli: Plavci slavili protiv Southamptona

Chelsea je večeras na svom Stamford Bridgeu slavio protiv Southamptona rezultatom 4:2 i pet kola prije kraja Premiershipa ima sedam bodova i utakmicu više od gradskog rivala Tottenhama.

Plavci su poveli već u petoj minuti susreta. Diego Costa je uposlio Edena Hazarda, a reprezentativac Belgije donio je prednost Chelseaju.

Izjednačenje Puelovoj ekipi donio je Romeu u 24. minuti susreta. Na odmor su domaći ipak otišli s vodstvom. Mrežu gostiju zatresao je Cahill na asistenciju Alonsa u 46. minuti prvog poluvremena.

Dva gola prednosti Conteovoj ekipi donio je Diego Costa nakon asistencije Fabregasa u 54. minuti susreta. Brazilac sa španskim pasošem svoj drugi pogodak postigao je u 89. minuti nakon asistencije Pedra. Konačnih 4:2 postavio je Bertrand u 94. minuti susreta.

Chelsea u narednom kolu očekuje na papiru najteži protivnik u preostalih pet kola. Plavci idu u goste Evertonu.