Četvrtfinale Kupa BiH: Željezničar se vratio na pravi kolosijek

0
S. P. M.

Željezničar je savladao Zvijezdu Gradačac na Grbavici rezultatom 2:1. Ovom pobjedom plavo-bijeli su korak bliže do polufinala Kupa BiH.

Željezničar je posljedni put podigao trofej Kupa prije pet godina, 2018. godine, nakon pobjede protiv Krupe u finalu.

Druga utakmica se igra 15. marta u Gradačcu.

Benjamina Karić u Cannesu, prisustvovala otvaranju prestižnog filmskog festivala

Plavo-bijeli su vršili pritisak na gostujuću ekipu od početka susreta. Dženis Beganović u 12. minuti pogađa prečku, te tri minuta kasnije šalje loptu preko gola.

Aldin Bijelić u 18. minuti dobija prvi žuti karton na ovoj utakmici.

Ovako se voli domovina: Manijaci pjevali 'Jedna si jedina' uoči Dana nezavisnosti

Navijači Željezničara su iskoristili priliku da proslave sutrašnji Dan nezavisnosti, na tribinama se pjevala Jedna si jedina uz bakljadu Manijaka.

Poluvrijeme je završilo izbijanjem lopte golmana Mihajla Dabića nakon pokušaja Santosa Rodriguesa Clerismaria, rezultat je ostao 0:0.

Kraj prvog dijela. 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Tuesday, February 28, 2023

U 49. minuti Joseph Amoah je došao do još jedne prilike za domaće, ali golman Zvijezde ponovo brani. Pet minuta kasnije Ganac je ponovo bio neuspješan.

Konačno u 58. minuti Armin Hodžić pogađa za domaće udarcem sa 10 metara.

Hodžić i Ajdin Mujagić nakon "nesporazuma" dobijaju po žuti karton u 63. minuti.

Mujagić u 67. minuti dolazi do gola domaćih ali brani Vedad Muftić.

Precizan je Beganović sa slobodnog udarca, sa 20 metara u 77. minuti pogađa za 2:0.

Samo dvije minute kasnije, Sadik Škrijelj, nakon asistencije Mujagića, smanjuje prednost Željezničara.

Obje ekipe su imale još nekoliko prilika, no rezultat je ostao 2:1.

Sutra još tri utakmice Kupa BiH

Za Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine dobijamo tri susreta Kupa BiH.

U 13 sati Rudar Prijedor dolazi na teren Tuzla Citya.

Radnik Bijeljina će doćekati Zrinjski u 16 sati.

I treća utakmica u Doboju, Sloga će igrati protiv mostarskog Veleža u 18 sati i 30 minuta.