Četiri detalja sa utakmice GOŠK-Željezničar najbolje pokazuju u kakvoj je krizi tim sa Grbavice

0
R. R.

Nogometaši Željezničara poraženi su u Gabeli od ekipe GOŠKA sa 1:0 u svom posljednjem ovogodišnjem nastupu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Tim sa Grbavice došao je sa ciljem da odnese sva tri boda iz Hercegovine, ali GOŠK se ipak mnogo više pitao na susretu.

Činjenicu da je Željezničar u nezapamćenoj krizi potvrđuje i statistika protiv ekipe u donjem dijelu tabele.

Lejla Filipović komentarisala ljutite gledatelje: "Nisu shvatili bit showa"

Plavi, u jednoj od najslabijih partija u svojoj historiji, nisu imali nijedan šut u okvir gola, dok je GOŠK prijetio pet puta.

Veliki poraz za sarajevski tim je i jedan šut prema golu naspram GOŠK-ovih 18.

Premijer liga BiH: FK Željezničar porazom od GOŠK-a najavio borbu za opstanak u nastavku sezone

GOŠK je stvarao brojne šanse te su uspjeli izvesti čak 15 kornera, dok su Željezničar ograničili na samo jedan.

Ne pamti se Premijerligaška utakmica u kojoj je Željezničar imao manji posjed lopte (25 posto), dok su domaćini, netipično za njihov način igre, 75 posto vremena imali loptu u svojim nogama.

Željezničar će dočekati proljeće kao ekipa čiji je opstanak u Premijer ligi BiH ugrožen te će morati popraviti svoju igru u nastavku sezone.