Premijer liga BiH: FK Željezničar porazom od GOŠK-a najavio borbu za opstanak u nastavku sezone

0
R. R.

Nogometaši Željezničara poraženi su u Gabeli od ekipe GOŠK-a (1:0) u susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

GOŠK je na startu meča preuzeo inicijativu te je vrlo brzo napravio nekoliko sjajnih šansi.

Hercegovačka ekipa je u osmoj minuti mogla doći do pogotka, ali Šuta nije bio dovoljno precizan glavom te je lopta otišla pored gola.

Švedska se sprema za finale Eurosonga u strahu: Sveprisutan je osjećaj nesigurnosti

Nogometaši GOŠKA su ubrzo (deveta minuta) bili u još jednoj sjajnoj situaciji, ali ovaj put Muftić sjajno brani šut Čajića.

Šanse za GOŠK su se redala dok se Željezničar grčevito branio. Ponovo je svoj udarac okušao Šuta nakon prekida, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Kraj prvog dijela! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, December 16, 2023

Glavni preokret u utakmici desio se kada je Marin Galić dobio crveni karton, nakon čega je bek Plavih morao napustiti igru.

Najbolju situaciju Plavi su imali u 38. minuti, ali se Mekić nije snašao iz dobre pozicije.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova (0:0).

Ekipa sa Grbavice je odlučnije ušla u nastavak utakmice te nije dozvoljavala GOŠK-u da pravi pritisak iz prvog poluvremena.

U drugom dijelu se nije dešavalo mnogo uzbuđenja na terenu, sve do 71. minute. Željezničar je imao najbolju šansu u meču kada je Krpić istrčao sam na Bobića koji je uspio odbraniti njegov udarac.

Trener Željezničara telefonirao usred utakmice, pa se pravdao: 'Poziv je trajao tri sekunde'

Odgovor GOŠK-a stigao je u 82. minuti, ali Šero je nakon što je prevario Kosorića promašio gol sa nekoliko metara.

Ubrzo nakon toga u 87. minuti GOŠK je uspio doći do vodstva golom Hasukića koji je glavom pospremio loptu u mrežu.

Utakmica je završila pobjedom GOŠK-a rezultatom 1:0.