Češka nadigrala Englesku, remi Hadžibegića na klupi Crne Gore

Reprezentacija Engleske je večeras u Pragu gostovala Češkoj u 7. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a meč je završen pobjedom domaće selekcije od 2:1.

Gordi Albion je u vodstvo doveo Harry Kane iz penala u 5. minuti, a Česi su uzvratili već četiri minute poslije, kada je Pickforda savladao Brabec.

Sa specijalcima u Češkoj nema šale: Pogledajte šta su uradili engleskim navijačima

Englezi su koristili raznorazne predmete u vidu kamenja, flaša i svega što je moglo poslužiti u jednom takvom sukobu (VIDEO + FOTO)

Do pobjede su domaći fudbaleri stigli u 85. minuti preko Ondraseka, koji pogađa za 2:1 i veliko slavlje u Pragu.

Englezi su tako prekinuli veliki niz u kvalifikacijama za Evropska prvenstva. Naime, Engleska je bila bez poraza čak 43 utakmice, a Česi su se pobrinuli da večeras dođe kraj tom nizu, piše SCSport.

Također, ekipa Garetha Southgatea je u prethodnih 14 kvalifikacionih utakmica za EP upisivala pobjede…

U drugom meču grupe A, Crna Gora našeg stručnjaka Faruka Hadžibegića je na domaćem terenu remizirala s Bugarskom bez golova.

Tako su ove dvije selekcije ostale na dnu tabele sa po tri boda i bez ikakvih šansi za plasman na EURO.

Rezultati by SofaScore

Francuska je pogotkom Girouda iz penala slavila na gostovanju na Islandu, kojeg je tako dovela u tešku situaciju pred posljednje tri utakmice.

Trikolori imaju 18 bodova, isto koliko i Turska, dok je Island na 12 bodova, te je izgubio gotovo sve šanse za odlazak na EP.

Inače, Turska je večeras do pobjede nad Albanijom došla u sudijskoj nadoknadi pogotkom Cenka Tosuna.

Blagu dominaciju u grupi B je večeras potvrdila Ukrajina, koja je na domaćem terenu savladala Litvaniju sa 2:0, te stigla do 16 bodova.

Sada ima devet više od trećeplasirane Srbije, kojoj su preostale još tri utakmice, pa Shevchenko i ekipa faktički mogu početi slaviti plasman na veliko takmičenje.

Portugal je s 3:0 nadigrao slabašni Luksemburg, a golove su postizali Bernardo Silva, Ronaldo i Guedes.

Iznenađujući trijumf je ubilježila i Andora, koja je sa 1:0 savladala Moldaviju, koja je meč završila s igračem manje…