Europski nastupi klubova s prostora bivše Jugoslavije: Dojučerašnji amateri nam održali lekcije

0
Radiosarajevo.ba
Europski nastupi klubova s prostora bivše Jugoslavije: Dojučerašnji amateri nam održali lekcije
Foto: Dž.K./Radiosarajevo / Velež-Hamrun Spartans

Nekada su odlasci na Farska Ostrva i Maltu u fudbalskom smislu značili sigurne bodove i popravljanje gol razlike, kako u klupskim tako i u nacionalnim takmičenjima, ali se situacija posljednjih nekoliko godina i te kako mijenja.

Dokaz za to su ovogodišnje kvalifikacije za Ligu konferencija u kojima klubovi sa Farskih Ostrva i Malte u 3. kolu imaju više predstavnika od timova iz bivše Jugoslavije!

Da bruka bude još veća pobrinuli su se niški Radnički, mostarski Velež i nikšićka Sutjeska koji su u direktnim dvomečima ispadali od Maltežana i Farana, dok je banjalučki Borac već u 1. kolu doživio bruku.

Rođeni okončali europsku avanturu: Nemoćni Velež poražen na Malti

Rođeni okončali europsku avanturu: Nemoćni Velež poražen na Malti

Tako smo na kraju došli u situaciju da u 3. kolu kvalifikacija za LK imamo Hibernians, Gziru i Hamrun sa Malte, te B36 Toršavn i Klaskvik sa Farskih Ostrva. S druge strane, od timova iz bivše Juge tu su Čukarički, Hajduk, Škendija i Zrinjski.

Čak 11 timova je ispalo u 2. kolu. Predvode ih Radnički, Osijek i Rijeka, a tu su još Tuzla City, Velež, Olimpija, Koper, Mura, Budućnost, Sutjeska i Makedonija ĐP.

Čast bh. klupskog fudbala brani još jedino Zrinjski, koji je sinoć savladao Tiranu i na taj način se plasirao u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija gdje će igrati sa kazahstanskim Tobolom.

Rezultati 2. pretkola Konferencijske lige kluba sa prostora bivše države:

Osijek (Hrvatska) - Kizilžar (Kazahstan) 2:3 ukupno
Rijeka (Hrvatska) - Djurgarden (Švedska) 1:4
Radnički (Srbija) - Gzira (Malta) 5:5 (1:3 penali)
Čukarički (Srbija) - Racing Union (Luksemburg) 8:1
Velež (BiH) - Hamrun (Malta) 0:2
Tuzla City (BiH) - AZ Alkmaar (Nizozemska) 0:5
Zrinjski (BiH) - Tirana (Albanija) 4:2
Olimpija (Slovenija) - Sepsi (Rumunjska) 3:3 (2:4 penali)
Koper (Slovenija) - Vaduz (Lihtenštajn) 1:2
Mura (Slovenija) - St Patrick (Irska) 1:1 (6:5 penali)
Budućnost (Crna Gora) - Breidablik (Island) 2:3
Sutjeska (Crna Gora) - KI (Farski Otoci) 0:1
Makedonija GP (Makedonija) - CSKA Sofia (Bugarska) 0:4
Shkendija (Makedonija) - Valmiera (Latvija) 5:2
Ballkani (Kosovo) - La Fiorita (San Marino) 10:0
Drita (Kosovo) - Antwerp (Belgija) 0:2

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iPhone i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije