Brazil pregazio Honduras za finale, Neymar ispisao historiju

Fudbaleri Brazila slavili su u polufinalu Olimpijskih igara u Rio de Janeiru protiv reprezentacije Hondurasa rezultatom 6:0 i tako izborili plasman u finale.

Brazilci su do vodstva došli nakon samo 14 sekundi igre, a mrežu Hondurasa zatresao je Neymar. Bio je to najbrži pogodak u historiji na Olimpijskim igrama.

Do dva gola prednosti Brazil dolazi u 26. minuti, a strijelac je Gabriel Jesus. Isti igrač pogodio je devet minuta kasnije za konačni rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu još dva gola u mreži Hondurasa. Prvo je u 51. minuti pogodio Marquinhos, dok je na 5:0 postavio Luan u 79. minuti susreta. Konačnih 6:0 postavio je u posljednjoj minuti susreta Neymar, golom s bijele tačke.

Brazil će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Nigerija - Njemačka.