Bravo, Zmaju: Njemački Kicker izabrao Demirovića za igrača kola Bundeslige

0

Ermedin Demirović (25) nastavio je sa fenomenalnom formom u Bundesligi te je za vikend postigao nova dva gola i asistirao za Augsburg.

Njegova ekipa je u okviru 24. kola Bundeslige razbio kao gost Darmstadt sa 6:0. Demirović je postigao golove u 20. te 29. minuti, dok je u 24. minuti asistirao Vargasu za pogodak.

Ermedin je igrao do 71. minute u današnjem susretu. Od Sofascore je dobio ocjenu 9.3 i ubjedljivo je bio najbolje ocijenjeni igrač na terenu.

Denis Bećirović nastavlja diplomatsku ofanzivu: Evo gdje putuje sada

Njemački Kicker je Demirovića izabrao za najboljeg igrača kola. Augsburg se na svom Instagramu pohvalio s tim odabirom.

Trenutno je sa 14 golova najbolji strijelac Augsburga u Bundesligi, dok je sa osam asistencija prvi asistent svoje momčadi.

Vođa navijača u Bundesligi postrojio igrače i očitao im lekciju, za sve kriv Ermedin Demirović

Augsburg je nakon ove pobjede na 10. poziciji sa 29 osvojenih bodova.

U narednom kolu Augsburg dočekuje Heidenheim, a Darmstadt će igrati protiv Leipziga, prenosi Reprezentacija.