Bravo, Rođeni! Velež u četvrtfinalu Kupa BiH - Haskić i Halilović presudili Posušju

0

Fudbaleri Veleža plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine, pošto su večeras na svom stadionu sa 2:0 savladali Posušje.

Postigli su Rođeni po jedan gol u oba poluvremena, te, može se reći, rutinski prošli u narednu fazu najmasovnijeg bh. takmičenja.

Konaković: Održali smo jedan neproduktivni sastanak. Ne zanima me šta Dodik misli o rezoluciji

No, ono što sigurno brine trenera Nedima Jusufbegovića, i pored pobjede na premijeri novog travnjaka, jesu povrede Adina Bajrića i Mitra Ćukovića, zbog kojih su oni morali napustiti teren.

Nije dobro počela utakmica za Rođene jer se Bajrić povrijedio već u uvodnim minutama, te ga je zamijenio Ardonis Mućaj.

No, upravo Mućaj u 22. minuti fenomenalnim dodavanjem izbacuje Nermina Haskića oči u oči s Lukom Kukićem, te ga iskusni napadač Rođenih matira za 1:0.

U 27. minuti je kolosalnu šansu imao Anđušić. Izašao je sam pred Kukića, ali je golman Posušja odbranio njegov šut.

U drugom poluvremenu je prvi u 48. minuti prijetio Haskić, ali bezuspješno. Dugo smo nakon toga čekali na prava uzbuđenja, a u 66. minuti je Posušje moglo do poravnanja.

Gabrijel Boban je tada šutirao glavom, a Slaviša Bogdanović to brani uz pomoć prečke!

Samo dvije minute poslije Velež dolazi do drugog gola i rješava pitanje pobjednika.

Haskić je dodao loptu do Emira Halilovića, koji lijepim udarcem s ivice kaznenog prostora matira Kukića za 2:0, piše SCsport.

Na kraju je povreda još jednog važnog fudbalera sigurno zabrinula Nedima Jusufbegovića, pošto je teren morao napustiti i Mitar Ćuković.