Bosanci obilježili meč turske Super Lige: Mujakić i Bajić pogađali, Hajradinović asistirao

0

Fantastičan meč odigrali su Ankaragucu i Kasimpasa u skopu 20. kola turske Super Lige.

Slavio je na kraju domaći tim rezultatom 3:1, a meč je protekao u znaku bh. igrača.

Gosti su prvi došli do prednosti u 35. minuti, kada je Haris Hajradinović (29) asistirao za Aytaca Karu kod gola za 0:1.

Petak u Sarajevu: Vozačima uručena 645 prekršajna naloga

Našem reprezentativcu to je bila osma asistencija ove sezone, po čemu je lider u prvenstvu.

Domaći tim došao je do poravnanja u prvoj minuti nadoknade prvog dijela igre, kada je za 1:1 zabio Nihad Mujakić (25). Njegov gol pogledajte OVDJE.

Stoperu Zmajevu to je bio prvijenac u dresu Ankaragucua.

U 64. minuti Ankaragucu je došao do preokreta, a gol za 2:1 zabio je Riad Bajić (29), kojem je to bio treći pogodak ove sezone. Njegov gol pogledajte OVDJE.

Pobjedu domaćina ovjerio je Pedrinho golom u 83. minuti.

Dok je Mujakić odigrao cijeli meč, Bajić je zamijenjen u 79. minuti. S druge strane, Hajradinović je igrao do 86. inute.

Ankaragucu se ovom pobjedom probio na 11. mjesto i ima 24 boda, dva manje od devete Kasimpase.