Bordo tim nezaustavljiv: Sarajevo se novom pobjedom izdvojilo na čelu tabele

3

Fudbaleri Sarajeva došli su do treće ovosezone pobjede u Premijer ligi BiH, te ostali na maksimalnom učinku.

Klub s Koševa je u susretu 3. kola pred domaćim navijačima ugostio GOŠK i savladao ga sa sigurnih 3:1.

Bordo tim je bolje otvorio meč, ali je prvu ozbiljniju šansu imao tek u 17. minuti, kada je pokušaj Amara Beganović s nekih 20 metara završio za malo pored gola.

Okončana kriza u mjestu Zovi Do: Likvidiran napadač

Nova šansa za domaće uslijedila je u 25. minuti. Hamza Čataković je pokušao s 20 metara, ali je siguran bio golman gostiju Tarik Karić.

Tim iz Gabele je u 27. minuti ostao s igračem manje, jer je crveni karton dobio Enes Sipović.

Navijači FK Sarajevo se oprostili od stradalog Uščuplića: "Vojnik kluba - Dženo"

Četiri minute kasnije Renan Oliveira je pokušao iz teške pozicije, ali nije uspio pogoditi mrežu GOŠK-a.

Ipak, u 41. minuti je bio precizan i donio je prednost svom timu.

Aleksandar Đorđević je u 44. minuti mogao udvostručiti prednost Sarajeva, ali je njegov pokušaj odbranio Karić.

No, u trećoj minuti nadoknade prvog poluvrema bordo tim je ipak došao do drugog gola. Nakon pokušaja Beganovića i odbrane Karića, lopta je došla do Giorgija Guliashvilija, koji je smjestio u mrežu.

Nastavili su se napadi Sarajeva i u drugom poluvremenu.

Redale su se prilike Đorđevića, Oliveire i Čatakovića, ali nije bilo promjene rezultata.

Ipak u 69. minuti. Čataković se iskupio za prethodne promašaje i povisio na 3:0.

Dvije minute kasnije gosti su uspjeli smanjiti prednost, a strijelac je bio Dan Lagumdžija.

FK Sarajevo - NK GOŠK

Iako je djelovalo kako ćemo vidjeti još golova, to se nije desilo.

Sarajevo je tako došlo do treće pobjede, kojom se izdvojilo na čelu tabele kao jedini tim s maksimalnim učinkom nakon tri odigrana kola.