Bordo tim nastavio šampionsku igru: Sarajevo na teškom gostovanju savladalo Tuzla City

1
R. R.

Nogometaši Sarajeva savladali su ekipu Tuzla Cityja na Tušnju sa 2:1 u meču četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U početnom dijelu susreta Sarajevo je stvorilo dvije nevjerovatne prilike. Ziljkić je u četvrtoj minuti imao zicer, ali se poigravao sa domaćom odbranom te je njegov udarac zaustavio Fejzić.

Golman Tuzlaka se ponovo istakao u osmoj minuti kada je u situaciji jedan na jedan odbranio šut Oliveire

Prvoj dami Sirije dijagnostikovana leukemija nakon što se izliječila od raka dojke

Za sjajnu igru nogometaši Sarajeva nagrađeni su u 19. minuti, a mrežu je zatresao Čataković sa oko 18 metara za 1:0.

Ekipa s Koševa je ubrzo nakon toga u 27. minuti udvostručila vodstvo, a ovaj put je Ziljkić bio precizan za 2:0.

Susret Tuzla Cityja i Sarajeva

Zaostatak od dva gola probudio je igrače Tuzla Cityja koji su u dvije minute stvorili i dvije prilike.

Nakon kornera u 37. minuti Bihorac je sa pet metara šutirao loptu glavom, ali je ona otišla pored gola.

Ubrzo je uslijedila i nova prilika za Tuzlake, ali Mehanović iz dobre pozicije šalje loptu visoko iznad gola.

Domaćini nisu odustajali, pa su na samom kraju prvog poluvremena imali još dvije sjajne prilike.

Delimeđac je šutirao sa 35 metara, ali Šahinović sjajno brani njegov udarac, da bi zatim iz kornera ponovo glavom šutirao Bihorac, ali ovaj put pogađa prečku.

Kraj prvog poluvremena 💪

Posted by FK Sarajevo on Monday, August 21, 2023

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Sarajeva od 2:0.

U drugom poluvremenu Sarajevo je prepustilo terensku inicijativu Tuzla Cityju koju su oni iskoristili u 56. minuti. Kapiten ekipe Mustafa Šukilović je pogodio glavom iz kornera te tako smanjio rezultat na 2:1.

Bordo tim je nakon trostruke izmjene došao do dobre prilike preko rezervista. Penaranda je loše šutirao te je njegov šut došao do Ikića koji je izašao sam na Fejzića i pogodio stativu.

Izabranici Simona Rožmana uspjeli su zadržati vodstvo te na kraju slaviti rezultatom 2:1.

Sarajevo će u narednom susretu Premijer lige BiH u subotu, 26. augusta, na Koševu ugostiti Velež. Utakmica počinje u 17 sati.