Borac rutinski savladao očajni Tuzla City i stvorio im velike probleme: Klub u zonu ispadanja

1

Fudbaleri banjalučkog Borca rutinski su stigli do pobjede večeras, kad su sa 3:0 na domaćem terenu savladali Tuzla City.

Strijelci su za banjalučki tim bili Nikola Ninković, Aleksandar Vojnović i Momčilo Mrkaić, a Ninković i Mrkaić su upisali i po asistenciju na ovom meču.

Ovim porazom se tim iz Simin Hana definitivno našao u zoni ispadanja, pošto je sada pretposljednji na tabeli. dok je Borac, barem privremeno, skočio na drugo mjesto.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Od početka je dominirao Borac, koji je prvi put prijetio već u 4. minuti preko Mrkaića. Njegov šut otišao je pored gola.

Desetak minuta poslije je pokušao i Ninković, ali ni on nije bio precizan.

No, u 24. minuti jeste. Tada je iskusni Ninković šutirao s 18 metara i jako lijepo pogodio mrežu gostiju iz Simin Hana za 1:0.

Do drugog gola Borac dolazi u 36. minuti. Tada je Mrkaić bio u ulozi asistenta, a gol je postigao Vojnović za 2:0.

Tuzla City se konačno probudio u nastavku, te je u 47. minuti prijetio preko Subašića, ali njegov šut s desetak metara ide preko gola.

U 64. minuti je Kuzmanović šutirao iskosa s dvadeset metara, ali lopta je otišla malo pored gola.

Tačka na utakmicu je stavljena u 73. minuti, kada Ninković ubacuje iz kornera i upisuje drugu asistenciju, pošto na prvoj stativi glavom pogađa Mrkaić za 3:0.

Vidjeli smo i u finišu neke šanse na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.