Blamaža Reala: Shakhtar došao bez 10 igrača i pobijedio u Madridu!

0
Twitter / Radosta igrača Shakhtara

Prvo veliko iznenađenje u Ligi prvaka: Fudbaleri madridskog Reala poraženi su od Shakhtara 2:3 na startu takmičenja u grupi B i to na svom terenu – stadionu Alfredo Di Stefano.

Poraz "Kraljevskog kluba" je tim bolniji što su gosti iz Ukrajine došli bez 10 igrača zbog koronavirusa!

Prvo poluvrijeme bilo je košmarno za pulene Zinedina Zidanea: Iznenađenje je najavio Tete, potom je nevjerovatan autogol postigao Varane, da bi pred odlazak na odmor Solomon pogodio za 0:3!

Fudbaleri Reala probudili su se u drugom poluvremenu: Najprije je Modrić smanjio na 1:3, a Vinicius Junior vratio nadu golom za 2:3 pola sata prije kraja. U posljednjim sekundima VAR je zbog ofsajda poništio izjednačujući gol Federica Valverdea.

U drugoj ranije odigranoj utakmici u srijedu Salzburg i Lokomotiva Moskva su podijelili bodove igrajući 2:2 u prvom meču grupe A.