BiH remizirala sa Crnom Gorom u prijateljskom meču

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno 0:0 na Bilinom polju protiv Crne Gore. Meč je obilježio oproštaj legendi reprezenatacije BiH Zvjezdana Misimovića, Vedada Ibiševića i Emira Spahića.

BiH je bila nešto bolja na terenu ali to nije uspjela iskoristiti za pobjedu.

Prvo poluvrijeme do 30. minute uglavnom je bilo mirno, da bi potom reprezentacija BiH preuzela dominaciju na terenu.

Edin Džeko imao je sjajnu priliku u 31. minuti kada je sebi stvorio priliku, šutirao ali lopta nije uspjela pogoditi mrežu.

U 33. minuti Miralem Pjanić je pogodio stativu nakon što je nastala gužva u šesnaestercu Crne Gore.

U 35. minuti i Kenan Kodro je imao sjajnu priliku za vodstvo, šutirao je ali je golman Crne Gore uspio nekako zadržati loptu.

Edin Džeko je u 39. minuti imao 100-postotnu šansu nakon asistencije Edina Višće, ali je golman Crne Gore Petković uspio odbraniti udarac kapitena reprezentacije BiH.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta lošije od prvog i krasila ga je uglavnom umrtvljena igra.

U 70. minuti Duljević je uposlio Džeku koji šutira iskosa sa lijeve strane, ali lopta odlazi pored stative. Ova šansa bila je jedina vrijedna pomena u drugom poluvremenu.

Duljević je imao sjajnu šansu u 72. minuti.

Narednu prijateljsku utakmicu BiH igra protiv Južne Koreje 1. juna.