Skandalozno navijanje: Skandirali Putinovo ime nakon što su im Ukrajinci dali gol

3

Ukrajinski Dinamo Kijev je sinoć u Istanbulu nakon produžetaka eliminisao turskog viceprvaka, ekipu Fenerbahče iz kvalifikacija za Ligu prvaka.

U prvoj utakmici ovih timova odigranoj u Poljskoj na neutralnom terenu golova nije bilo, da bi sinoć nakon 90 minuta rezultat glasio 1:1 i ušlo se u produžetke.

U dodatnim minutama bolje su se snašli Ukrajinci koji su nakon gola Karavaeva šest minuta prije kraja meča prošli u narednu fazu takmičenja. U trećem pretkolu Dynamo će igrati dvomeč protiv Sturma iz Graza.

Dr. Hadžiahmetović: Na lokalne izbore u FBiH stranka Naprijed izlazi samostalno

Putin i Erdogan sastat će se idućeg mjeseca u Sočiju

Meč je obilježilo i sramotno navijanje turskih navijača koji su nakon primljenog pogotka skandirali ime Vladimira Putina, a kolika je to provokacija za Ukrajince nije potrebno komentarisati.

Na potezu su disciplinski organi UEFA-e koji će odlučiti o eventualnoj kazni za klub iz azijskog dijela Istanbula zbog vrijeđanja protivnika i miješanja politike u sport.

U nastavku posluštajte sramotno skandiranje sa tribina Sukru Saracoglu stadiona.