Bavarci su uništili Dinamo s 9:2, ali žale zbog jedne stvari: "To ne bi smjelo da nam se dešava"

0

Munchenski Bayern je u utorak uvečer s devet golova koje je dao Dinamu iz Zagreba ispisao historiju Lige prvaka.

To do sada u elitnom takmičenju još nikom nije pošlo za nogom. Ipak, u Bayernu žale zbog dva gola koja su primili na domaćem terenu.

Novi format takmičenja nije bio problem za njemačkog šampiona, koji je održao dugu tradiciju i slavio pobjedu u svojoj prvoj utakmici Lige prvaka po 21. put u posljednje 22 sezone.

Intervju | Vedran Đekić: "Esencijalna ljepota glumačke igre je da uči, ali i liječi"

"Bila je to sjajna utakmica i impresivan skor s naše strane. Dobro smo ih pritisli od početka i iskoristili šanse. Sve u svemu, bila je nevjerovatna večer", rekao je četvorostruki strijelac Harry Kane, prenosi dpa.

Bayern je stekao veliku prednost od 3:0 u prvom poluvremenu, ali je ostao u šoku kada je Dinamo postigao dva gola u roku od dva minuta na početku drugog.

Liga prvaka | Kane i Bayern priredili noćnu moru Jakiroviću, Dinamo posramljen u Munchenu

"Nakon poluvremena smo se, nažalost, isključili na 10 minuta. To će morati da nam bude lekcija", rekao je Kanea.

Ali njemački tim se brzo vratio i ostvario treću najveću pobjedu u jednoj utakmici Lige prvaka, odmah iza Real Madrida i njegovog trijumfa od 8:0 protiv Malmea 2015. godine, i Liverpoola, koji je 2007. savladao Besiktas, isto 8:0.

"Čak i pošto smo primili dva gola, ostali smo mirni. To je bilo dobro. Naravno, ne bi smjelo da nam se to dešava i moramo da radimo na tome, ali smo ostali pribrani", rekao je trener Vincent Kompany.

Izvršni direktor Bayerna Jan-Christian Dreesen, istakao je da je u novom formatu takmičenja važno davati što više golova.

Sada se timovi nadmeću u jednoj zajedničkoj ligaškoj fazi i rangiraju zajedno. Osam najboljih automatski se kvalifikuje u osminu finala.

Sljedeću utakmicu u Ligi prvaka Bayern igra u gostima protiv Aston Ville 2. oktobra.