Barcelona deklasirala Leganes, Messi postigao dva gola

Anadolija
Fudbaleri Barcelone nakon trijumfa 7:0 protiv Celtica u Ligi šampiona upisali su još jednu ubjedljivu pobjedu, ovoga puta u španskoj La Ligi. Na gostovanju kod Leganesa u četvrtom kolu "Barca" je deklasirala domaćina, slavivši sa 5:1, javlja AA.

Mrežu Leganesa načeo je Lionel Messi u 15. minuti. Potom su pogađali Luis Suarez i Neymar za 3:0 u prvom poluvremenu.

U nastavku Messi je još jednom pogodio, a gol za 5:0 bio je djelo Rafinhe. Počasni pogodak za domaćine postigao je Gabriel u 80. minuti.

Barcelona nakon prve utakmice četvrtog kola ima devet bodova i zahvaljujući gol razlici preuzela je prvo mjesto od Real Madrida, koji se sutra sastaje s Espanyolom, drugim klubom iz katalonske prijestonice.