Argentina je u finalu Svjetskog prvenstva u Kataru: Novi show Lea Messija i dva gola Alvareza

14

Argentina je prvi finalista Svjetskog prvenstva u Kataru.

Gaučosi predvođeni Lionelom Messijem i Alvarezom nadigrali su Hrvatsku sa 3:0 i izborili finale Mundijala.

Gledali smo zanimljivih 90 minuta, ali umorni Vatreni nisu mogli ponoviti priču od prije četiri godine i plasirati se u novo finale.

Svečanosti | Ambasador Italije Marco Di Ruzza obilježio Nacionalni dan Made in Italy u Sarajevu

Hrvatska je bila bolja u početku susreta. Zanimljivo, u prvih 15 minuta Vatreni su imali posjed lopte od 63 posto. Nije bilo većih uzbuđenja, ali ni prilika. Uglavnom se igralo na sredini terena.

Hrvatska je imala prva dva kornera, ali Argentina dva gola.

U 32. minuti penal za Argentinu. Alvarez je pobjegao hrvatskoj odbrani, gurnuo je loptu pored Livakovića, a on ga je zatim srušio. Sudija Orsato je pokazao na bijelu tačku.

Loptu je uzeo Messi i minutu kasnije pogodio za 1:0.

Nije dugo trebalo da upišemo novi gol za Argentinu. Nakon Messijevog šoka, Alvarez je pogadio iza leđa Dominika Livakovića!

De Paul je uzeo loptu i povukao u kontru. I onda greška na grešku. Alvarezu se lopta odbila nekoliko puta i na kraju je praktički ušetao s njom u mrežu. Semafor je pokazao 39. minuta i 2:0 za Argentinu.

U finišu smo zapisali i šansu za Argentinu, ali i priliku za Hrvatsku. Luka Modrić je iz daljine šutirao, ali je Pašalić bio u ofsajdu.

Ostalo je nakon 45 minuta 2:0 za Argentinu.

Leo Messi je pogodio za 1:0

U drugom dijelu Argentina je bila opasnija. Hrvatska se morala otvoriti i to je dalo dosta prostora Messiju i ostalima.

Veliku priliku zvijezda Gaučosa je imao u 56. minuti kada je pucao prema Livakoviću, a Dominik sjajno brani.

Malo ranije Hrvatska je imala priliku. Kovačić i Petković su sjajno kombinirali, ali Mateo se nije odlučio na udarac.

Kasnije je Modrić sjajno ubacio u srce kaznenog prostora Argentine. Lopta je šetala u "petercu", ali je niko nije uspio ubaciti u mrežu iza leđa golmana Martineza.

U 69. minuti 3:0 za Argentinu. Sve je napravio Leo Messi, majstorski prošao Gvardiola i poslao povratnu za Alvareza, koji pogođa za 3:0.

Do kraja Hrvatska je jednom zaprijetila, ali se rezultat nije mijenjao - ostalo je 3:0 za Argentinu.

U srijedu, 14. decembra, na rasporedu je drugo finale u kojem se sastaju najveće iznenađenje Mundijala Maroko i Francuska.

Bit će zanimljivo ko će na megdan Argentini.