Argentina i bez Messija dominira: Tri fantastična pogotka za gostujuću pobjedu protiv Bolivije

0

Argentina je u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu 2026. godine uvjerljivo savladala reprezentaciju Bolivije u La Pazu.

Aktuelni svjetski prvaci su u kvalifikacionom meču na stadionu Hernando Siles u bolivijskom gradu La Paz savladali nemoćnu Boliviju rezultatom 0:3.

Strijelci za ekipu Argentine Enzo Fernandez (31. minut), Nicolas Tagliafico (42. minut), Nicolas Gonzalez (83. minut).

Video porodice Isak iz Srebrenice izazvao brojne komentare na društvenim mrežama

Sjajni Angel Di Maria zabilježio je dvije asistencije a nakon prvog pogotka Argentine domaćini su dobili crveni karton što je im je još više otežalo situaciju.

Ovo je zasigurno bilo najteže gostovanje (bar na papiru) za aktuelne šampione svijeta u nogometu. Tu činjenicu je još više otežavalo neigranje glavne zvijezde Lionela Messija.

Selektor Argentine Lionel Scaloni prije meča je izjavio da se Messi "nije osjećao dobro i nisu htjeli riskirati. Nije bilo potrebno jer ima dovoljno vremena do kraja kvalifikacija i važne stvari dolaze".

Nakon dvije utakmice Argentina ima šest bodova, a Bolivija je bez bodova.

Šest ekipa iz kvalifikacione grupe ide direktno na Mundijal, dok će sedmoplasirana u Interkontinentalni baraž.