Amar Dedić postigao sjajan gol u trijumfu Salzburga

0

Bh. reprezentativac Amar Dedić (21) postigao je gol u pobjedi svog Salzburga nad Altachom u susretu 12. kola austrijske Bundeslige.

Salzburg je slavio s ubjedljivih 3:0, a Dedić je u 44. minuti sjajno pogodio za prednost svog tima.

Talentovani Zmaj se odlično ubacio po desnoj strani i glavom majstorski matirao nemoćnog golmana Altacha.

Nesreća u rudniku Mramor: Rudar zatrpan, spasioci pokušavaju doći do njega

Desnom beku naše selekcije to je bio već peti gol ove sezone. Tri je zabio u ligi, a dva u Kupu Austrije.

Maurits Kjaergaard je u 46. minuti pogodio za 2:0, a trijumf Salzburga potvrdio je Karim Konate golom u 59. minuti.

Dedić je večeras igrao do 63. minute. Nakon meča je na svom Instagram profilu objavio fotografije s utakmice uz poruku "Allah zna moje namjere".

Salzburg je poslije večerašnje pobjede drugi na tabeli i ima bod manje od vodećeg Šturma, ali i utakmicu više.

Momčad Altacha se nalazi na osmoj poziciji s 13 osvojenih bodova.