Albanija ide na Europsko prvenstvo po drugi put u svojoj historiji: Izdominirali u veoma jakoj grupi

1

Nogometna reprezentacija Albanije remijem sa Moldavijom (1:1) plasirala se na Europsko prvenstvo po drugi put u svojoj historiji.

Albanski nogometaši u petak, 17.novembra, gostovali su u Kišinjevu gdje su u susretu sedmog kola svoje grupe remizirali sa Moldavijom (1:1).

Kolo prije kraja Albanci imaju 14 bodova, prati je Češka sa 11, a Poljska i Moldavija imaju samo bod manje.

Ramo Isak razgovarao s čelnikom MUP RS nakon napada na bošnjačke povratnike - evo šta su dogovorili

Poljaci i Moldavci imaju samo još po jednu utakmicu do kraja, dok Češka ima dvije.

Pogodak za Albaniju u ovom susretu postigao je Čikaleši u 25. minuti, dok je za Moldavce poravnao rezultat Baboglo (88. minuta).

U poslednjem kolu Albanija dočekuje Farska Ostrva kod kuće.

Ovo je prilika da ekipe napravi što bolji rezultat i ove kvalifikacije završi sa 17 bodova.