Zmajići došli do prve pobjede u kvalifikacijama za EURO: Nakon preokreta 'pao' Kipar

0

U okviru četvrtok kola kvalifikacija za Europsko prvenstvno U21 sastali su se reprezentacije Kipra i Bosna i Hercegovina. Konačni rezultat bio je 1:2.

Kipar je u ovu utakmicu ušao sa jednim bodom, jednim postignutim pogodkom i zauzimali su četvrto mjesto u grupi. Naša reprezentacija u prva tri kola nije uspjela skupiti niti jedan bod.

U 17. minuti prva velika šansa na utakmici i gol. Kipar je uspio povesti preko Okkasa na asistenciju Evagorasa.

Pogledajte kako su radnici KJKP Rad dizali parkirana vozila ispred kontejnera

Do 40. minute igralo se uz puno grešaka na obje strane. U 41. minuti zaprijetila je naša reprezentacija preko Šošića koji je šutirao malo iznad gola, dvije minut poslije Čavić je glavom pokušao ali nije uspio pogoditi mrežu gola Kipra. To je bilo sve za prvo poluvrijeme.

U drugo poluvrijeme, naši reprezentativci su ušli bolje. U 49. minuti bila je velika šansa za izjednačenje ali izostala je završnica.

Može li mlada nogometna reprezentacija BiH na Kipru do prvih bodova u kvalifikacijama?

U 57. minuti sjajna asistencija Sučića za Kulašina koji lijepo matira golmana Kittosa. Petar Sučić ove sezone nastupa za Dinamo Zagreb dok strijelac gola Enver Kulašin nastupa za Borac iz Banje Luke.

Greške u zadnjoj liniji naše reprezentacije na sreću nisu iskoristili igrači Kipra u 71. i 73. minuti susreta. Šahinović je sjajno reagovao.

U 79. minuti rezervista Sabljić sjajno je pogodio za potpuni preokret naših reprezentativaca. Bilo mu je potrebno samo četiri minute za pogodak.

Nakon gola, igrači Kipra su preuzeli kontrolu utakmice ali bez većih šasni. Utakmica je završena 1:2 za našu selekciju, piše scsport.