Ajaxov čudotvorac novi trener Borussije Dortmund

Anadolija
Njemački prvoligaš Borussia Dortmund imenovao je Petera Bosza za novog trenera, nedjelju dana nakon što je klupu napustio Thomas Tuchel.

Dortmund je potvrdio da je 53-godišnji Holanđanin potpisao dvogodišnji ugovor, a u toku dana je planirana i konferencija za medije.

Bosz je bivši holandski reprezentativac, a u prošloj je sezoni vodio Ajax s kojim je stigao do finala Lige Europe, a domaće prvenstvo završio na drugoj poziciji.

Mediji prenose da je Dortmund morao Ajaxu platiti odštetu u visini od 4,3 miliona eura, jer je s holandskim klubom imao ugovor do 2019. godine.

Dortmund je ovu sezonu u Bundesligi završio na trećem mjestu, plasiravši se u Ligu prvaka, te je osvojio Kup Njemačke. Svega tri dana nakon što je osvojio kup fudbalski stručnjak Thomas Tuchel napustio je klupu tima iz Dortmunda.