Ajax slavio nad Schalkeom, Anderlecht izvukao remi protiv Uniteda

Odigrane su i prve utakmice četvrtfinala Europske lige.

Fudbaleri Ajaxa su večeras na Amsterdam Areni savladali Schalke sa 2:0 i tako došli u veoma dobru poziciju za plasman u polufinale Evropske lige.

Domaći su poveli u 23. minuti golom Klaassena sa bijele tačke, da bi isti igrač u 52. postavio konačnih 2:0.

Celta iz Viga i Genk su odigrali odličnu utakmicu na kojoj je viđeno pet pogodaka, a na kraju se radovao domaći tim koji je slavio sa 3:2.

Anderlecht i Manchester United odigrali su 1:1 u prvom meču četvrtfinala Evropske lige. Poveo je engleski tim, golom Mkhitaryana u 37. minuti, da bi Anderlecht ipak izjednačio četiri minute prije kraja susreta, preko Dendonckera.