Ahmedhodžić se vratio poslije povrede, njegov Sheffield ponovo poražen

0

Anel Ahmedhodžić (23) vratio se na teren nakon četiri propuštena meča zbog povrede i više od mjesec dana odsustva.

Bh. reprezentativac odigrao je drugo poluvrijeme u duelu svog Sheffield Uniteda i Bournemoutha u okviru 13. kola engleske Premier lige.

Na njegovu nesreću, Sheffield je poražen rezultatom 1:3, a to mu je bio već 10. poraz ove sezone.

Emir Hadžihafizbegović: "Nikada Bošnjaci neće reći da su Srbi genocidan narod!"

Već u 12. minuti su gosti poveli, a strijelac je bio Marcus Tavernier.

U trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Justin Kluivert je povisio prednost Bournemoutha na 0:2.

Tavernier je svojim drugim golom u 51. minuti riješio sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopće i bilo.

Sheffiled je do utješnog gola došao u sedmoj minuti nadoknade preko Olivera McBurnieja.

Newcastle je u jednom od derbi mečeva kola slavio ubjedljvu pobjedu nad Chelseajem rezultatom 4:1.

Domaću pobjedu ostvario je i Luton, koji je s 2:1 slavio protiv Crystal Palacea.

West Ham je s 1:2 bio bolji od Burnleyja, dok je Brighton s 2:3 slavio na gostovanju kod Nottinghama.