Pep Guardiola komentirao poraz svoje ekipe u finalu Lige prvaka

0

Menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola prokomentarisao je poraz od Chelseaja u finalu Lige prvaka.

Guardiola krivi prvo poluvrijeme za poraz u meču u kojem je njegov tim bio favorit i došao je konačno do situacije da se bori za trofej europskog prvaka, piše Scsport.ba.

Prvo poluvrijeme je bilo jako loše, dok smo u drugom dijelu susreta izgledali puno bolje. No, sveukupno gledano ovo je bio loš dan za nas”, rekao je Pep Guardiola pa otkrio zbog čega su upisali poraz u finalu.

Patili smo se s dugim loptama i osvajanjem lopti. Utakmica je bila napeta, a za naše prvo finale ovo je bilo jako, jako dobro. Pokazali smo hrabrost”, rekao je trener Cityja pa zaključio kako je ovo bila sjajna sezona za njih:

“Bila je ovo fantastična sezona za nas. Pokušali smo osvojiti Ligu prvaka, ali nismo uspjeli”, zaključio je Guardiola.

Podsjećamo, u sinoćnjoj utakmici na stadionu Dragao u Portu Chelsea je sa 1:0 savladao Manchester City, a jedini pogodak na utakmici postigao je Kai Havertz u 42. minuti.