Messi priznao da je loše igrao u nacionalnom dresu i obećao bolju igru u Brazilu

Radiosarajevo.ba
Messi priznao da je loše igrao u nacionalnom dresu i obećao bolju igru u Brazilu

Najveća zvijezda argentinske reprezentacije u Brazilu Lionel Messi priznao je da je mnogo griješio u ranijim nastupima za reprezentaciju i da je iz toga izvukao pouku i da to neće ponoviti na Mundijalu u Brazilu, javlja Anadolu Agency (AA).

Messi je za argentinske medije kazao da je reprezentacija Argentine spremna za nastup na Svjetskom prvenstvu u Brazilu i obećao bolju igru nego što je to prikazivao u dosadašnjima nastupima u nacionalnom dresu.

"Kada istrčim na teren postajem sasvim drugačija osoba od one u privatnom životu. Volim biti pobjednik i svaki put sebi na terenu govorim da ja to mogu", tvrdi Messi.

Naglasivši da od ranog djetinjstva sanja da podigne pehar svjetskog prvaka, Messi je kazao da je ova generacija Argentine satkana od veoma dobrih igrača i da su sposobni da ostvare taj dječački san.

"Nadam se da ćemo izboriti finale i da ću igrati protiv Neymara, ali bit ću sretan samo da igramo u finalu", kazao je Messi.

Podsjetivši da je svoj debi imao na Mundijalu u Njemačkoj 2006. godine, dvadesetšestogodišnji Messi je kazao da je to za njega bilo vrijedno i dobro iskustvo.

"Kada smo, uprkos dobroj igri na terenu, eliminisani iz prvenstva, mene su mnogi kritikovali što nisam bio tužan zbog tog poraza. To nije bilo ispravno i veoma nepravedno prema meni", zaključio je Messi.

SP u Brazilu počinje sutra, a Argentina će svoju prvu utakmicu na Mundijalu igrati u ponoć nedjelje na ponedjeljak, protiv debitanta na Mundijalu, reprezentacije BiH. Uz Argentinu i BiH, u grupi "F" se još nalaze i Nigerija i Iran.

Pratite rubriku Brazil 2014 na portalu Radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije