Liga prvaka: Dinamo došao nadomak grupne faze, Zvezda u zaostatku nakon prvog meča play-offa

0

Fudbaleri zagrebačkog Dinama došli su nadomak plasmana u grupnu fazu Lige prvaka, nakon što su u prvom meču play-offa na Maksimiru savladali Qarabag s 3:0.

U vodstvo ih je u 29. minuti doveo Marko Pjaca, a njihovu ubjedljivu pobjedu je s dva gola u 75. i 80. minuti potvrdio rezervista Sandro Kulenović.

Revanš se igra 28. augusta u Bakuu.

Meg Ryan se obratila Sarajlijama: "Onaj ko trpi agresiju može se ugledati na vas"

Istovremeno je Crvena Zvezda gostovala u Norveškoj ekipi Bodo/Glimta, koji ju je pobijedio s 2:1.

Imali su Norvežani prednost od dva gola zahvaljujući golovima Odina Lurasa Bjortufta (52') i Isaka Maatte (62'), a nadu srbijanskom prvaku pred revanš u Beogradu 28. augusta donio je Ognjen Mimović (80').

Večeras je odigrana još jedna utakmica, u kojoj je Lille na domaćem terenu s 2:0 savladao prašku Slaviju.