Zmajevi još jednom pokazali karakter pobjednika: Velika pobjeda BiH u Bugarskoj

0
S.G.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine koje se igra na Filipinima, u Indoniziji i u Japanu.

Večeras je savladana Bugarska u gostima rezultatom 85: 75 i tako smo na najbolji mogući način startovali u ovom kvalifikacijonom ciklusu nakon što smo prije par dana savladali i Češku.

Zmajevi su u Botevgradu uz malo problema izvojevali veliki trijumf. Sjajno smo otvorili susret. U pojedinim trenucima prve dionice imali smo i 11 poena prednosti, da bi se Bugari sjajnom igrom vratili u život.

Češki ministar evropskih poslova: BiH ne smije dopustiti da nacionalisti unište njen put ka EU

U drugoj četvrtini domaći su čak prešli i u prednost, a onda su se naši momci konsolidovali i na pauzu otišli sa pristojnih plus osam.

U nastavku meča ta je prednost još rasla. Nekada je dosezala i rekordnih 19 poena, a na kraju su se domaći umalo i u potpunosti vratili.

Ipak, Bosnićevi izabranici nisu dopustili iznenađenje i slavili su veliku pobjedu.

Najefikasniji pojedinac meča bio je Halilović sa 21 poenom, dok su sjajni Musa i Sulejmanović dodali 15, odnosno 14 poena.

U narednom kvalifikacijom prozoru igramo dvomeč sa Litvanijom i to u februaru mjesecu naredne godine.

Litvance ćemo prvo ugostiti 24. februara u Tuzli, nakon čega ćemo mi gostovati tri dana kasnije.