Bosnićevi Zmajevi nakon velikog preokreta u grotlu Skenderije pobijedili Češku

2

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Skenderiji slavila veliku pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv selekcije Češke Republike rezultatom 97:90.

Izabranici Vedrana Bosnića su došli do ovog trijumfa nakon sjajnog preokreta, a gosti su u nekim momentima imali ogromnih 14 poena prednosti.

Početak je pripao gostima koji su meč otvorili serijom 6-0. Naši momci su bili borbeni, nisu se predavali, ali kada god bi im se rezultatski približili Česi bi se ponovo odlijepili košem za tri poena.

Ćudić: "Drage kolege, da li se sjećate gdje ste bili u ljeto 1992...."

Na našu žalost itekako ih je služio šut za tri, pogotovo u prvom dijelu u kojem su ubacili čak 11 ovih šuteva.

Ipak u nastavku ih je šut malo stao što su naši Zmajevi sjajno iskoristili. Treću dionicu je naš tim riješio sa nevjerovatnih 31:11 što je na kraju i presudilo pobjednika u ovom dvoboju.

U posljednjoj četvrtini smo rutinski ovaj meč priveli kraju i slavili super važnu pobjedu na startu kvalifikacija za Mundobasket.

Najefikasniji pojedinac ovog meča bio je Jelinek sa 31 poenom, ali to gostima nije bilo dovoljno za trijumf.

Kod nas sjajno su sarađivali Musa sa 21 i Gegić sa 20 poena.