Zlatni Zmajevi! Maestralni Bosanci igraju finale turnira za Olimpijske igre!

0
N. Ž.

U polufinalnom duelu pretkvalifikacijskog turnira u Poljskoj Bosna i Hercegovina je porazila ekipu Izraela te se plasirala u finale, a rezultat je glasio 86:77.

U finalu naše Zmajeve čeka stari znalac iz naše grupe, domaćin Poljske. U prvom duelu su nas porazili, ali u finalu se sve može desiti, te svakako treba vjerovati u naše Zmajeve.

Prva četvrtina

Odmah na početku, vidjelo se da obje reprezentacije igraju s dosta nervoze. Pravile su se greške s obje strane, a posebno to vrijedi za naše Zmajeve.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Džanan Musa i Jusuf Nurkić su nas držali sa po pet poena, dok je solidnu rolu odigrao i Alibegović s klupe.

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine

Na kraju perioda, rezultat je glasio 22:20 za Izrael, što je odličan rezultat imajući u vidu veliku količinu grešaka naše selekcije.

Druga četvrtina

Nastavlja se nervoza na obje strane. Pozitivno je da smo bolje kontrolisali skok, ali su nas spriječile greške da ne dođemo do veće prednosti.

Više su igrali Nurkić, Musa i Garza, što je rezultiralo i boljom igrom. Posebno se to odnosi na Garzu, koji je dominirao na ofanzivnom skoku. Na trenutke je bilo i devet poena prednosti za naše Zmajeve.

Na pauzu se otišlo s rezultatom 36:33, a vrijedi izdvojiti da je naša reprezentacija, do trojke sa zvukom sirene Yama Madara, dopustila samo osam poena Izraelcima u ovom periodu

Treća četvrtina

Nažalost po našu selekciju, loše počinjemo drugo poluvrijeme. Puno grešaka i promašenih šuteva vraća nas na 'rezultatsku klackalicu', a dominirao je Madar.

Srećom po naše Zmajeve, imamo fantastičnog Luku Garzu. Naš najnoviji Zmaj je apsolutno dominirao pod košem te hvatao ofanzivne skokove. Vrijedi izdvojiti da je i Nurkić igrao mnogo bolje u ovom periodu igre.

Na kraju ove četvrtine, rezultat je glasio 59:52.

Četvrta četvrtina

Posljednji period počinje odličnom odbranom, te Izrael dugo ne može do poena. Posebno vrijedi izdvojiti igru Luke Garze i Amara Gegića, koji su par puta ukrali loptu nervoznim Izraelcima.

Nekoliko poena Izraela smanjuje našu prednost, pa je selektor Bećiragić tražio timeout - vidno nervozan. Odgovor naše selekcije bio je četiri poena zaredom, sve djelo nevjerovatnog Luke Garze.

Par minuta do kraja meča, Izrael kreće po izjednačenje. Vezali su par odličnih akcija, ali na tri minute do kraja, naša selekcija hvata dva ofanzivna skoka, te Musa dobija faul na šutu za tri poena.

Krenulo je 'sipati' na obje strane, a na 1:10 do kraja Izrael je smanjio na 78:72. Srećom, uspjeli smo da dobro završimo meč, pa je rezultat na kraju glasio 86:77.