Uživo iz Poljske sa borbe za Olimpijske igre: Bosna i Hercegovina - Izrael 86:77

0
N. Ž.

Dobrodošli na portal Radiosarajevo.ba gdje ćemo pratiti tekstualni prijenos uživo sa košarkaškog susreta muške reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja u Poljskoj igra polufinalni meč pretkvalifikacija za Olimpijske igre protiv Izraela.

Meč počinje u 20:30 sati.

Naši Zmajevi su u grupi pobijedili Portugal i Mađarsku, dok nas je porazila reprezentacija Poljske.

40'

KRAJ UTAKMICE, 86:77 NA KRAJU MEČA!

40'

Sada jedan nesportski potez Sorkina, imat će dva bacanja, iako je pitanje pobjednika riješeno.

40'

MUSA 2/2, 84:75 ZA NAŠE ZMAJEVE!

40'

Pomalo nepotrebna drama na kraju meča, ali imamo sve u svojim rukama.

Madar promašuje trojku, Musa hvata skok i odmah dobija bacanja!

40'

Nažalost, Musa pravi faul u napadu, lopta za Izrael.

40'

Jusuf Nurkić pogađa oba bacanja, pa greška Izraela koju je isforsirao Musa! 82:75, odlična igra naših Zmajeva!

40'

Na minut do kraja, Musa je pogodio oba bacanja!

Nažalost, Izrael pogađa trojku, pa je rezultat 80:75.

39'

Ispravka, rezultat je 79:72.

Razlika je, bez obzira na probleme s nervozom naše selekcije, još odlična za 1:10 do kraja meča.

Finale je sve bliže, ali kraj se mora odraditi iskusno.

39'

Madar pogađa trojku, pa onda Izrael ima priliku za 2+1. Nadamo se da neće biti problema, rezultat je trenutno 78:73.

38'

MUSA 3/3!

Bravo Bosanac, sada je 74:64, opet dvocifrena prednost.

38'

Džanan Musa sada promašuje trojku nakon dva ofanzivna skoka, ali imat će tri slobodna bacanja. Rezultat je 71:64, na 2:30 do kraja meča. Idemo Zmajevi, još nam snage treba!

37'

Sudije su sada svirale i tehničku grešku Atiću. Izraelci smanjuju na 69:64.

37'

Sada problemi. Nurkić promašuje na obruču, a onda Izrael u kontri smanjuje na šest poena razlike. Sjajno zakucavanje, preko našeg defenzivca. Rezultat je sada 69:63, prednost je još uvijek dobra, ali moramo se uozbiljiti.

36'

Period igre s puno 'cjepkanja', što odgovara Zmajevima. Rezultat je 69:59 za našu selekciju, igramo odlično!

35'

Odbrana naše selekcije je na nivou, ali Madar igra odlično. Na drugoj strani, faul.

Rezultat je 67:59 za našu selekciju, razlika je vrlo dobra.

34'

OPET TAJ GARZAAAAAAAAAA!

Kakva igra naše selekcije, poeni Garze, pa blokada, pa opet poeni našeg najnovijeg Zmaja!

Razlika je sada velikih deset poena!

34'

JUSUF NURKIĆ!

Odlično pogađa iz timeouta, lijep napad naše reprezentacije.

33'

Madar pogađa za tri i sada je razlika šest poena.

Bećiragić ne rizikuje - odmah zove timeout, vidno je nervozan. Ipak, imamo lijepu prednost i sada je vrijeme da ova selekcija pokaže iskustvo i kvalitet.

33'

Prvi poeni Izraela u četvrtini nakon loše odrađenog napada Zmajeva. Iako je Musa neraspoložen večeras, Zmajevi opet imaju prednost, i to +9.

32'

Šteta, nakon odlične odbrane nevjerovatnog Garze, Musa promašuje trojku. Ipak, prednost je velika - +11 za Zmajeve.

32'

Ponovo dobra odbrana vodi do novog napada Zmajeva, Gegić s linije slobodnih bacanja pogađa 2/2.

31'

Greška Izraela i Lazić lagano rješava kontru, Musa dolazi do treće asistencije.

31'

Počeo je posljednji period, idemo do finala, samo da očuvamo ovu prednost!

30'

Kraj treće četvrtine, posljednji napad za naše Zmajeve nakon greške Izraela.

Nažalost, nismo uspjeli da ga iskoristimo, pa je period završio rezultatom 59:52.

30'

Mora se reći da smo fantastično zatvorili ovaj period, odličnom odbranom i realizacijom u napadu.

29'

KAKAV POTEZ, MAJSTORIJA!

Aleksandar Lazić je natjerao čuvara na skok, pa predivno pogodio. Timeout Izraela, prednost je na devet poena!

29'

Velika nervoza u redovima Izraela, griješe i novi napad za naše Zmajeve.

28'

JUSUF NURKIĆ, UZ FAUL!

Kakav pogodak našeg Zmaja, nevjerovatno. Probudio se jedan od naših najboljih igrača, i naša prednost odmah skače na sedam poena.

28'

Nurkić na liniji za slobodna bacanja pogađa 2/2, prednost za naš tim iznosi četiri poena.

27'

Odlična igra Zmajeva, odbrana na nivou pa lagani poeni Jusufa Nurkića.

Ipak, Sorkin pogađa za tri poena.

27'

LUKA GARZAAAAAAA

Napokon kontra naših Zmajeva te sjajna asistencija Gegića za nevjerovatnog Garzu. Timeout Izraela.

26'

Jusuf Nurkić iz trećeg pokušaja pogađa, treba nam naša Bosanska zvijer u najboljoj formi!

Onda Luka Garza fantastično blokira raspoloženog Madara.

26'

Velike probleme stvaraju kontre Izraela. Sada su opet brzo napali, ali je faul spriječio lagane poene. Izrael će morati zaraditi svoje koševe na liniji za slobodna bacanja.

25'

ALEKSANDAR LAZIĆ, 2+1!

Pogađa uz faul, te dodaje i bacanje! Ponovo vraćamo prednost, napeto je u Poljskoj!

25'

Opet greška i kontra Izraela, i opet taj Yam Madar. Dva poena prednosti za Izrael.

24'

EDIN ATIĆ!

Fantastično je blokirao Yama Madara, najboljeg igrača Izraela večeras.

24'

Luka Garza pravi velike probleme Izraelcima, opet hvata ofanzivni skok i ide na liniju za slobodna bacanja. Pogađa 2/2.

23'

Jusuf Nurkić se vraća na parket, ipak nema problema s povredama.

Izrael ne koristi napad, Atić hvata skok. Nova greška naših Zmajeva, nažalost, vodi do laganih poena Izraela i izjednačenje.

23'

LUKA GARZAAAAA ZA TRI POENAAAAAAAA

Garza fantastično pogađa za tri, pa onda iznuđuje treći faul Sorkina i novi napad za Zmajeve.

23'

Yam Madar dovodi Izrael u vodstvo.

22'

Šteta, nastavljaju se greške i Izrael smanjuje na +1 za našu selekciju.

22'

Sada duža pauza, sudije gledaju da li su Izraelci napravili namjeran faul nad Musom.

21'

EDIN ATIIIIIĆ

Prvi poeni za našu selekciju u drugom poluvremenu, lijep ulaz Atića i +3 za Zmajeve.

21'

Promašen napad Zmajeva, onda i bacanja za Izrael. Nurkić nije počeo drugo poluvrijeme, nadamo se da nije u pitanju neka povreda.

21'

Počinje drugo poluvrijeme, idemo po pobjedu Zmajevi!

21:25

Dok čekamo start drugog poluvremena, evo šta kaže statistika. Najbolji igrač naših Zmajeva bio je Luka Garza s 14 poena, a greške i šut za tri poena su veliki problem.

Statistika igrača Bosne i Hercegovine u prvom poluvremenu
20'

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 36:33.

Nažalost, Madar je pogodio za tri poena s velike udaljenosti za kraj.

20'

Džanan Musa opet polovičan, mučimo se opet s linije za slobodna bacanja. Šteta, ali razlika je šest poena u našu korist.

20'

ALIBEGOVIĆ ZA TRIIIIII

Asistencija kapitena Halilovića, opet je +5 za našu reprezentaciju!

18'

Džanan Musa na liniji za slobodna bacanja pogađa 1/2 te povećava prednost na +4 za Zmajeve.

18'

Već nekoliko minuta nema poena, a u greškama se 'takmiče' obje reprezentacije.

18'

Serija promašaja s obje strane, pa novi faul Nurkića. Obje reprezentacije u rezultatskoj krizi, ali lijepih pet poena prednosti za Zmajeve.

17'

Šteta, Musa pravi faul u napadu. Madar mu se lijepo 'namjestio', a sudije su prosudile da je kontakt dovoljan za faul.

16'

Adis Bećiragić zove timeout nakon četiri vezana poena Izraela, opet se vraćaju problemi s greškama i kontrolom skoka.

16'

Sjajno zakucavanje Sorkina, a onda i greška naših Zmajeva. Šteta, 11:0 serija se zaustavila, ali još imamo prednost.

16'

Dok traje pauza, evo i jedna slika BH Fanaticosa, koji podržavaju naše Zmajeve u Poljskoj.

Stigla je podrška u Poljsku 🇧🇦🔥

Posted by KSBiH on Friday, August 18, 2023
16'

DŽANAN MUSAAAAAAAA

Naš dragulj je odlično istrčao kontru i kroz kontakt uspio da pogodi, +9 za naše Zmajeve! Još jedan timeout za Izrael, vidi se nervoza u redovima našeg protivnika.

15'

Opet skok i poeni Garze, pa odlična odbrana - Izrael gubi loptu. Naši Zmajevi vode +5!

14'

Garza je definitivno naš najbolji igrač večeras, opet odličan skok i poeni!

14'

Odlična odbrana naših Zmajeva, Izraelci ne koriste 24 sekunde za napad.

13'

LUKA GARZAAAAAA

Fantastičan skok u napadu i poeni za našeg najnovijeg Zmaja! Vodstvo je opet u našim rukama, ali je napeto. Timeout Izraela.

13'

Puno bolje kontrolišemo skok s kapitenom Miralemom Halilovićem na startu druge četvrtine. Vraćaju se Musa i Nurkić, tu je i Garza.

12'

Napokon, poeni u drugoj četvrtini. Amar Gegić na liniji za slobodna bacanja pogađa 1/2.

11'

Nevjerovatno. Promašaj Izraela, uhvaćen skok i onda još jedna greška u napadu. Izraelci srećom nastavljaju da promašuju.

11'

Šteta, dobra odbrana i kontrola skoka, ali onda nova greška u napadu.

11'

Počinje drugi period, Zmajevi mogu i moraju bolje.

10'

Kraj prve četvrtine, Izrael u zadnjem napadu promašuje dva šuta. 22:20 za Izrael, dobar rezultat kada uzmemo u obzir greške naših Zmajeva.

10'

Mučimo se, ali Alibegović uspijeva doći do poena. Imajući u vidu igru naših Zmajeva, ovo je odličan rezultat.

8'

Loša četvrtina za našu reprezentaciju, sada i Musa pravi nepotreban faul. Ipak, samo je +2 za Izrael.

7'

Veliki problemi sa skokom i greškama za naše Zmajeve. Dobra odbrana nam osvaja loptu, ali je gubimo i Izrael pogađa trojku.

Sada novi neuspješan napad za naše igrače, pa nervozna reakcija Nurkića i nepotreban faul. Nadamo se da će se igra naših Zmajeva popraviti.

7'

Rezultatska klackalica, mijenja se vodstvo svaki napad. Sada nas Garza stavlja u prednost.

6'

Sudije gledaju situaciju na Garzi, odlučuje se da li je u pitanju teži prekršaj na našem Zmaju.

Vrijedi istaći da većinom idemo na šut za tri poena, kao i Izrael. Nažalost, samo 25 posto šutamo za tricu.

6'

ŠTETAAAAA

Odličan solo prodor Muse, ali lopta izlazi iz koša. Srećom, Garza dolazi do skoka u napadu, te dobija faul.

5'

Nurkić pogađa s poludistance, pa onda igramo odličnu odbranu. Zatim Nurkić pogađa i trojku! Rezultat je izjednačen!

5'

Još jednom Musa, on ima pet poena, ali Madar ubrzo vraća na +5 za Izrael.

4'

Izrael promašuje, ali Zmajevi, nažalost, griješe u napadu. Trenutno je +5 za Izrael, ali su generalno obje reprezentacije nervozno ušle u meč.

3'

Greška naše reprezentacije i lagani poeni za Izrael. Prvo vodstvo za naše protivnike.

3'

Šteta, u zadnjim sekundama izraelskog napada pogađaju za tri. Egal utakmica na početku, igra se koš za koš.

2'

Luka Garza ubacuje svoje prve poene, 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

2'

JOŠ JEDNA TROJKAAAAAA

Musa je promašio dvije trice, ali treću neće! Vodstvo za naše Zmajeve!

1'

TROJKAAAAA

Nakon serije promašaja s obje strane, Atić pogađa za tri poena

0'

Meč počinje, sretno Zmajevi!

20:26

Meč za našu reprezentaciju počinju: Atić, Nurkić, Musa, Lazić i Garza.

20:20

Na teren su izašli i naši reprezentativci, zagrijavaju se za ovaj ključni meč. Prema većini kladionica, Zmajevi su favoriti. Ipak, ne treba se opuštati - Izrael je težak protivnik.

20:10

Naša selekcija će, ako prođe u finale, igrati protiv ekipe koja nas je porazila u drugom kolu grupe B - Poljske. Više o tome možete pročitati ovdje: