Uživo iz Poljske sa borbe za Olimpijske igre: Bosna i Hercegovina - Poljska 72:76

3
N. Ž.

Dobrodošli na portal Radiosarajevo.ba gdje ćemo pratiti tekstualni prijenos uživo sa košarkaškog susreta muške reprezentacije Bosne i Hercegovine, koja u Poljskoj igra finalni meč pretkvalifikacija za Olimpijske igre protiv domaće selekcije.

Meč počinje u neobičnom terminu, od 14:15 sati.

Podsjetimo, Bosna i Hercegovina je u petak, 18. augusta, porazila selekciju Izraela u polufinalnom meču, te se plasirala u finale, gdje je čeka selekcija Poljske.

40'

Kraj meča, šteta za naše Zmajeve. Poljska je pobijedila 76:72 i plasirala se na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

40'

Garza pogađa prvo bacanje, pa je pokušao namjerno promašiti drugo, ali nije u tome uspio.

Manje od četiri sekunde do kraja, 74:72 za Poljsku i napad.

Šteta, naši momci su igrali hrabro do kraja, ali čini se da neće uspjeti.

40'

Ponitka promašuje oba bacanja, ali Poljaci fauliraju.

Garza ima dva slobodna bacanja.

40'

Promašaj Muse, a onda faul Garze.

Ponitka na liniji za slobodna bacanja, ima priliku da Poljsku odvede na nedostižnih pet poena razlike.

40'

Ponitka pogađa samo jedno bacanje, razlika je tri poena - 74:71.

Bosna i Hercegovina ima napad za izjednačenje i spas ove utakmice.

40'

Nurkić promašuje, pa pravi svoj peti faul.

Nažalost, pobjeda izgleda jako daleko. Poljaci imaju još dva slobodna bacanja, na 35 sekundi do kraja meča.

Rezultat je trenutno 73:71 za Poljsku.

40'

Poljaci vode, 73:71.

40'

Sada sudije gledaju da li je Nurkić napravio nesportsku ličnu grešku.

Ako jeste, Poljaci će imati tri slobodna bacanja.

40'

Dva slobodna bacanja za ekipu Poljske, imaju priliku da ponovo pređu u vodstvo.

40'

Musa promašuje trojku, 71:71 je na semaforu.

39'

ALEKSANDAR LAZIĆ ZA TRI POENAAAAAAAAAAAAAAA

Lazić pogađa novu trojku, 71:70!

39'

Nurkić pogađa samo jedno, 70:68 za Poljsku.

38'

Jusuf Nurkić na liniji za slobodna bacanja, ovo nam treba.

38'

Dvije minute do kraja, +3 za Poljsku - 70:67.

37'

Drama u Poljskoj, sada domaćini vode, 68:67.

Nažalost, onda gubimo loptu i Poljaci mogu povećati prednost na liniji za slobodna bacanja.

37'

EDIN ATIĆ ZA TRIIIIIIIIIIIIII

Trebalo nam je ovo! BiH u vodstvu, 67:66.

37'

Ponitka se budi, nažalost, te pogađa za vodstvo Poljske, 66:64.

37'

Nevjerovatno, Lazić promašuje dva zicera. Šteta.

36'

Novi promašaj Muse, ali Garza opet uspijeva da izvuče faul Poljaka, koji su sada u bonusu.

36'

Izjednačenje nakon trojke Poljaka, 64:64.

Drama u Gliwicama, Bećiragić traži timeout.

35'

Garza 2/2, BiH vodi 64:60!

35'

LUKA GARZA SE PROBUDIO

Iako ga nije bilo u velikom dijelu utakmice, sada 'vadi' promašaj Nurkića i ide na liniju za slobodna bacanja.

35'

Šteta, Poljaci zabijaju nakon neuspješnog napada Zmajeva, 62:60.

34'

Nova odlična odbrana Zmajeva!

Imamo priliku da idemo i na više od četiri poena razlike.

34'

LUKA GARZAAAAAAAAA

Najnoviji Zmaj se budi i veže četiri poena, vodimo 62:58!

34'

Luka Garza pogađa 2/2 slobodna bacanja, sada je rezultat 60:58.

33'

Sada Ponitka pogađa i imat će dodatno slobodno bacanje.

33'

Opet se malo mučimo u napadu, ali srećom, Poljaci nemaju mnogo više sreće. Rezultat je još 58:56.

32'

AMAR GEGIĆ, IMAMO VODSTVO!

Bosna i Hercegovina vodi 58:56, odlična odbrana vodi u poene!

31'

Prvi poeni za Poljsku, ali odmah vraća Musa za izjednačenje, 56:56!

31'

Počinje završni period, idemo Bosanci!

30'

Kraj treće četvrtine, rezultat je 54:54.

Prava drama u Gliwicama, ali vjerujemo u naše Zmajeve!

30'

DŽANAN MUSAAAA ZA TRI POENAAAAA

Bravo Bosanac! Odličan pogodak i izjednačenje, 54:54!

29'

Vodstvo za Poljsku, 52:51.

28'

Nastavljaju se problemi za obje selekcije s realizacijom, ali srećom imamo napad da povećamo prednost.

27'

Nažalost, opet griješimo pa Poljska smanjuje na poen razlike - 51:50.

Zatim Nurkić promašuje, pa Poljska može u vodstvo.

26'

Serija promašaja koju prekida Poljska, ali onda Alibegović pogađa za tri!

51:48 za Zmajeve!

25'

Sada i Bećiragić koristi challenge, na silaznu putanju koja je svirana.

Srećom, sudije odlučuju da je Atićeva blokada čista, te ostaje 48:46 za naše Zmajeve.

24'

Sada jedna lijepa akcija Poljske, ali Lazić trojkom vraća vodstvo! 48:46 za BiH.

24'

Atić veže šest poena, opet smo u vodstvu! 45:44 za BiH!

23'

Napokon poeni, Edin Atić, i smanjujemo na 44:41.

23'

Poljska opet pogađa, sada +5. Gubimo 44:39.

23'

Mučimo se na startu drugog poluvremena.

Nažalost, sada imamo nove probleme, Nurkić ima dva faula.

Idemo hrabro Zmajevi, još ima mnogo da se igra!

22'

Ne koristimo prvi napad, Poljaci postižu poene, prednost je sada tri poena - 42:39.

21'

Počinje drugo poluvrijeme, sretno Bosanci!

20'

Bizaran kraj poluvremena, ekipe su se propisno ispromašivale te gubile lopte na jako čudan način. Rezultat je ostao 40:39, sada slijedi pauza.

19'

Iako je odluka na parketu bila da je lopta za našu selekciju, challenge je promijenio situaciju.

19'

Obje ekipe ne koriste napade, dosta bizarni momenti na parketu. Kao da se takmiče u tome ko može na čudniji način izgubiti loptu.

Selektor Poljske je tražio challenge, pa sudije gledaju snimak situacije.

19'

Sada i Zmajevi i Poljaci redaju greške, rezultat ostaje 40:39.

18'

Poražavajući je podatak da nakon ofanzivnih skokova Poljaci imaju 24 poena, a mi samo devet. Moramo popraviti kontrolu skoka ako želimo do pobjede.

18'

Nurkić pogađa s poludistance i smanjujemo razliku, sada je 40:39 za Poljsku.

Timeout selektora domaće reprezentacije.

18'

Nova trojka za Poljake, ali Nurkić vraća razliku na +3 za Poljsku, 40:37.

17'

Kakva rupa u odbrani naše selekcije i lagani poeni te novo vodstvo za Poljsku, 37:35.

16'

ALIBEGOVIĆ ZA TRI POENAAAAAA

Izjednačenje! Odličan šut našeg igrača, 35:35.

16'

Poljaci pogađaju samo jedno bacanje, 35:32.

16'

Šteta, Valcerovski pogađa za tri poena, Poljska sada vodi 34:32 i imaju dva slobodna bacanja.

15'

JUSUF NURKIĆ!

Odličan potez kroz dva igrača našeg Zmaja, 32:31

15'

Dosta čudna situacija gdje izvlačimo deblji kraj, nažalost, te Poljska opet vodi - 31:30.

14'

Bravo Laziću!

Pogađa oba bacanja za 10 poena. Nažalost, primamo poene opet poslije ofanzivnog skoka, pa je rezultat sada 30:29.

14'

Sada fantastična odbrana Zmajeva, natjerali smo Poljake da ne iskoriste napad u 24 sekunde.

13'

Veliki problemi za našu selekciju s kontrolom skoka, a onda i nepotrebna reakcija Gegića, koji završava na klupi. Imamo vodstvo, 28:27.

13'

LAZIĆ ZA TRI POENAAAAAAA

Ponovo vodstvo za Zmajeve, 28:27

13'

Opet vodstvo za Poljake, nakon 2+1 situacije. Rezultat je 27:25.

12'

Šteta, dva dobra šuta za tri poena ne završavaju u košu, ostaje 25:24.

11'

Halilović faulom 'kvari' zakucavanje Poljaka, a onda Sokolovski pogađa 1/2, te ostajemo u vodstvu. Rezultat je 25:24.

11'

Amar Gegić otvara četvrtinu s odličnim potezom u reketu, opet vodimo - 25:23.

11'

Počinje drugi period, naši Zmajevi mogu još i bolje i jače!

10'

Kraj prve četvrtine, rezultat je 23:23.

10'

Poljska pogađa nakon ofanzivnog skoka, ali vraćamo utakmicu na egal, 23:23.

9'

Nažalost, Amar Gegić promašuje oba bacanja, ali tu je Nurkić! Izjednačenje, 21:21.

9'

Novo vodstvo za Poljake nakon pogođene trojke. Rezultat je sada 21:19.

9'

Serija promašaja s obje strane, odlična odbrana Poljaka, ali i naših Zmajeva.

Rezultat je još uvijek 19:18.

7'

Sada trojka i za Poljake, a onda i gubimo loptu. Razlika je samo poen, 19:18.

7'

Aleksandar Lazić na liniji za slobodna bacanja pogađa oba, prednost raste na 19:13.

6'

ALEKSANDAR LAZIĆ, TRICAAAAAAA

Nova trojka za našu selekciju, imamo najveću prednost na meču - 17:13.

5'

EDIN ATIĆ ZA TRIIII POENAAAAAA

Poveli smo 14:11, odlična realizacija!

5'

Iz timeouta lagani poeni za Musu, izjednačenje.

5'

Nažalost, sada naša reprezentacija veže nekoliko loših momenata te Bećiragić mora zvati timeout. Rezultat je 9:11, za selekciju Poljske.

5'

Izjednjačenje, 9:9.

4'

Ovo je sličan start meča kao i u polufinalu protiv Izraela, dosta dobra odbrana s obje strane parketa.

Luka Garza je prvi Zmaj na liniji za slobodna bacanja, pogađa 1/2. Rezultat je 9:7 za BiH.

4'

Sokolovski pogađa za tri poena, ali odmah vraća Atić! Rezultat je 8:7!

3'

Nurkić odmah vraća vodstvo Zmajevima, fenomenalno dodavanje Atića! 5:4 za BiH!

3'

Dobra odbrana obje ekipe na početku meča. Igra se na malo poena.

Prvi faul Nurkića, Ponitka s linije za slobodna bacanja pogađa 2/2. Vodstvo Poljske, 3:4.

2'

DŽANAN MUSAAAAAA ZA TRI POENA!

Zmajevi vode, 3:2!

2'

Poljska ima rano vodstvo, 2:0.

BiH ne koristi prva dva napada.

0'

Finale upravo počinje, sretno Zmajevi!

14:13

Za Zmajeve meč počinju: Lazić, Nurkić, Atić, Musa i Garza.

14:08

Počinje i intoniranje himni. Naši Zmajevi ponosno stoje, Nurkić, Musa, Garza, Halilović, Atić...

14:05

Uskoro počinje meč, igrači su već na zagrijavanju.

Iako igraju domaćini, čini se kako tribine ipak nisu ispunjene.

13:55

Iako je riječ o finalu, cijena karata se nije mnogo mijenjala. Ulaznica za ovaj meč bi vas koštala nekih 19 zlota, odnosno 8,3 KM.

13:45

Interesantno je da, bez obzira na poraz u drugom kolu grupe B protiv istog protivnika, Bosna i Hercegovina je favorit protiv Poljske.

Većina kladionica stavlja koeficijent oko 1,50 na naše Zmajeve, dok se Poljska kreće između 3,5 i 4. Ipak, u prvom međusobnom duelu su dokazali da su neugodan protivnik.