Uživo iz Osake u borbi za Svjetsko prvenstvo: BiH - Kanada 64:96 (meč završen)

0

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Ookini Areni u 7 sati igra utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Kanade.

Susret u Japanu možete pratiti iz minuta u minut na portalu Radiosarajevo.ba.

U utakmicama kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Kanade i Japana, selektor Goran Lojo neće moći računati na Maricu Gajić.

Pošaljite nam svoju playlistu i budite gost muzički urednik na Radio Sarajevu!

Članica francuskog prvoligaša Flammes Carolo povrijedila se tokom treninga u Osaki te je, prema prvim ljekarskim procjenama, čeka višesedmični oporavak.

U melu protiv Kanade, BiH će imati samo 11 igračica.

FT

Meč je završen - 96:64 za Kanadu.

38'

Trojka - Nikolina Babić.

36'

Mala pauza - sudije gledaju da li je bila namjerna lična greška nad našom Deuerom.

Da - bila je. Imat ćemo dva slobodna i novi napad.

36'

Nadamo se da Kanada neće doći do 100 poena.

Još 3:12 do kraja, Kanada vodi 90:56.

Jones je konačno pogodila. Prvi poeni u drugom poluvremenu.

Sada je na 15 poena.

31'

Počela je posljednja dionica meča.

BiH će doživjeti poraz, ali treba gledati da to bude sa što manjom razlikom.

Trenutno je 80:52 za Kanadu.

30'

Ulazimo u zadnju minutu u trećem dijelu.

Naše zaostaju 24 poena. Trenutni rezultat je 73:49 za Kanadu.

U trećoj dionici - rezultat je 16:13 za Kanadu.

29'

Teško realiziramo napad. Borba je pod obručem, ali naše kada imaju posjed lopte, loše to ide od ruke do ruke.

Jones pokušava sama, ali ne ide. I dalje je na 13 poena.

Bez realizacije je u drugom poluvremenu.

26'

Džebooooo tricaaaaa.

Konačno da smo uvezali dobru akciju. Jones je dodala do Džebo koja pogađa trojku.

Pa onda dvojka. Pet poena zaredom BiH.

24'

Selektor Lojo ponovo mora pozvati time-out.

Ništa nam ne polazi za rukom u trećoj dionici.

Kanada je već otišla na 28 razlike i vode 68:40.

23'

Loše je krenulo i u trećem dijelu.

Kanađanke zaista igraju sjajno Dominiraju pod oba obruča i pune naš koš.

Zmajice moraju agresivnije igrati, da ne bismo doživjeli katastrofu.

Trenutno je 65:40 za Kanadu

21'

Počela je treća četvrtina.

Nadamo se da će naše igračice u nastavku uspjeti smanjiti zaostatak od 19 poena (37:56).

HT

Naše igračice nisu uspjele da idrže da na pauzu odu ispod 20 poena razlike.

Loše smo realizirale posljednji napad, pa su Kanađanke u kontri došle do 57:36.

Jones je u BiH prvo ime, ubacila je 13 poena.

Prvo ime susreta je trenutno Carleton sa 21 poenom.

19'

Jones postiže tek prve poene u nastavku.

Dva poena sa linije za slobodna bacanja.

Jones ima 13 poena.

18'

Još dva minuta su ostala.

Kanada vodi 53:32.

Džombeta pogađa. Ovo su njeni prvi poeni.

17'

Nikolina Babić je realizirala oba slobodna bacanja.

Trenutno je BiH u Japanu na -17 poena u 17 minuti susreta.

Kanada vodi 47:30.

16'

U nastavku čekamo da proradi Jones.

Stala je na 11 poena. Sada je u jednom trenutku čuvaju i po tri igračoce kada je u napadu.

S druge strane, Carleton je sada najbolji strijelac na meču. Ubacila je 19 poena.

15'

Sada selektor Kanade poziva odmor.

I dalje je 19 poena razlike za superiorne Kanađanke.

Na semaforu je 44:25 rezultat. Do poluvremena je ostalo nešto manje od pet minuta (4:42).

14'

Nakon serije 0d 5:0 za Kanadu, selektor Lojo traži novi time-out.

Kanada je otišla na 19 poena razlike.

Sada je 42:23. Do kraja je ostalo 6 minuta i 11 sekundi.

12'

Nakon što u prvih 60 sekundi druge četvrtine nije bilo koševa, ponovo je napad proradio.

I naš napad je proradio.

11'

Počela je druga četvrtina.

Naše djevojke su dobro igrale u jednom periodu igre, ali su superiorne Kanađanke, koje su četvrte na svijetu na posljednjem Svjetskom prvebstvu, dominantnije od naših Zmajica.

10'

Kraj prve četvrtine.

Kanada vodi 30:19.

Jones na kontu ima 11 poena i najbolji je strijelac nakon 10 minuta.

Iza nje sa 10 poena je Kanađanka Carleton.

10'

Kanađanke nam prave u posljednjoj minuti prve četvrtine čak četiri skoka u napadu. I to uzastopna.

Jako je teško zagraditi se u odbrani, pored visokih igračica Kanade.

28:17 za Kanadu, još 30 sekundi. Naše igračice su u napadu.