Spars nakon produžetka savladao Bosnu i prekinuo njenu veliku seriju

0

Košarkaški Sparsa su u susretu 20. kola Lige BiH nakon produžetka savladali ekipu Bosne s 104:100.

Studenti su prvu četvrtinu dobili s 21:25, a na poluvrijeme su otišli sa sedam poena prednosti (37:44).

Imala je Bosna u jednom trenutku treće četvrtine i plus 13, a u posljednju dionicu ušlo se pri rezultatu 59:68 za goste.

UK će glasati za rezoluciju o genocidu u Srebrenici: "Prozvat ćemo one koji se tome protive"

Tada je Spars zaigrao puno bolje i došao do izjednačenja, pa se onda i odvojio na 82:77.

Na samom kraju poenima Vojina Ilića Bosna je izborila produžetak (86:86).

Nakon velike drame i produžetka, OKK "Spars" savladao je KK "Bosna Meridianbet" rezultatom 104-100 i prekinuo niz od 9...

Posted by KK BOSNA on Saturday, March 9, 2024

Tu se ipak bolje snašli igrači Sparsa koji su na kraju slavili s 104:101.

Najbolji u pobjedi Sparsa bili su Marquise Donte Moore i Devante Wallace s po 20 postignutih poena. Ovaj drugi je pritom dodao 11 skokova.

Kod Bosne je najbolji bio Ilić s 25 koševa.

Time je prekinuta velika serija Bosne od devet uzastopnih pobjeda.

Bosna je tako ostala na drugom mjestu iza Širokog s istim brojem bodova (36), dok je Spars peti s pet bodova manje.