Sjajni Džanan Musa sa Real Madridom osvojio Superkup Španije

0
R. R.

Košarkaši Real Madrida pobijedili su ekipu Unicaje (81:88) u finalu španskog Superkupa.

Unicaja je dobro ušla u susret te su bili u egalu sa Madriđanima. Vodstva su se smjenjivala, ali je Real Madrid uspio slaviti prvu četvrtinu rezultatom 21:17.

Košarkaši Real Madrida sjajno su započeli drugu četvrtinu te su na kraju ostvarili najveće vodstvo od 13 poena razlike.

Hoće li napadnuta zastupnica Elzina Pirić dobiti policijsku zaštitu? Evo šta kaže ministar Isak

Na odmor su otišli sa vodstvom 44:31.

Ekipa Džanana Muse je smatrala da je već ostvarila pobjedu, ali ubrzo se Unicaja vratila u utakmicu i na kraju treće četvrtine prišla madridskoj ekipi na samo pet poena razlike.

🖐️ ¡Nuestro quinteto inicial para la final de la #SupercopaEndesa! 7️⃣ Campazzo 3️⃣1️⃣ Musa 1⃣1⃣ Hezonja 3⃣0⃣ Ndiaye 2⃣2⃣ Tavares #RMBaloncesto | Autohero España

Posted by Real Madrid Basket on Sunday, September 17, 2023

Košarkaši Unicaje su uspjeli povesti u posljednjoj četvrtini, ali ipak Real Madrid nije dozvolio iznenađenje te je preokrenuo utakmicu u svoju korist.

Real Madrid je na kraju uspio osvojiti španski Superkup (88:81) nakon fantastične utakmice.

Sjajnu partiju pružio je Musa koji je postigao 13 poena. Od njega su u madridskom timu samo bili efikasniji Campazzo i Hezonja sa 19, odnosno 17 poena.